Новини
Всесвіт

Вчені знайшли «крижані скам'янілості» у древньому метеориті, що впав на Землю


Вчені знайшли новий спосіб дослідження перших днів нашої сонячної системи – прихований в стародавньому метеориті, що впав в пустелі Сахара десятиліття тому.

Метеорит Acfer 094 поцяткований порами і отворами до такої міри, що він схожий на губку. Вчені дізналися, що ці пори – це те, що називається «крижаними скам'янілостями», і вони можуть пролити світло на те, як утворилися планети нашої сонячної системи.

Мільярди років тому, метеорити, такі як Acfer 094, були в основному скупченням каменів і льоду. Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі Science Advances, коли Сонце притягувало метеорити занадто близько, лід танув, залишаючи після себе скам'янілості у вигляді щілин в метеориті.

Вивчення цих космічних скам'янілостей може допомогти вченим зрозуміти, звідки з'явилися планети, стверджує провідний дослідник Епіфаніо Ваккаро, куратор петрології Лондонського музею природознавства. Оскільки космічні камені, подібні Acfer 094, могли б змінюватися в міру того, як вони збиралися разом, утворюючи планети та інші великі структури, аналіз більш давнього метеорита міг би пролити світло на минуле нашої планети і всієї Сонячної системи.

«Цей метеорит – це вихідний матеріал, з якого походять всі планети, зокрема Земля», – сказав Ваккаро.