Вчені заявили, що мікропластику в океані в мільйони разів більше, ніж вважалося раніше
Для підрахунку вчені застосовували новий метод – результат їх приголомшив.
Досі для підрахунку рівня концентрації мікропластика в океані дослідники використовували спеціальні сітки. Вони були досить дрібними, щоб захопити планктон, але не могли вловлювати частинки мікропластика розміром менше третини міліметра.
У новому методі вчені з каліфорнійського Інституту океанографії імені Скріппса використали сальп – морських істот з желеподібними тілами. Сальпи є своєрідними фільтраторами, що поглинають їжу з навколишньої їх водної товщі. Оскільки розмір пір їх фільтрів становить всього 5 тисячних міліметра, вони можуть поглинати самі крихітні частинки будь-якої речовини, повідомляють у Рhys.org.
Дослідники вивчили зразки сальп, зібраних за кілька років в північній частині Тихого океану: в кишечнику всіх особин був виявлений мікропластик. Порівнявши отримані дані, вчені прийшли до висновку, що концентрація мікропластику в районі каліфорнійського узбережжя становить до 8,3 мільйона частинок на кубічний метр, тоді як згідно з попереднім дослідженнями частинок було не більше десяти.
Отримані результати змушують піддати під сумнів правильність попердніх оцінок рівня забруднення, зроблених в інших частинах світу. Так в південній частині Індійського океану було виявлено 42 частки мікропластика на кубічний метр, а в Середземному морі – 307.
«Не дивлячись на величезний інтерес до мікропластику, ми лише зараз починаємо розуміти справжні масштаби цих забруднювачів океану. Це дослідження демонструє, що мікропластик в океані набагато більш поширений, ніж будь-хто міг собі уявити, його можна знайти в воді всюди», – Ден Торнхілл, директор програми Національного наукового фонду.
Нагадаємо, експерти ВОЗ знайшли мікропластик у питній воді.