Вчені у Чорнобильську зону висадили рідкісні види рослин
Дослідники планують вивчити вплив радіації на розвиток рідкісних і реліктових представників флори.
Співробітники Чорнобильського заповідника, Ботанічного саду імені Олександра Фоміна та ДСП «Північна Пуща» спільними зусиллями висадили в лівобережній частині зони відчуження магнолію, сосну кримську, рододендрон, гінкго білоба та інших рідкісних представників рослинного світу, інформує сторінка Державного агентства України з управління зоною відчуження.
Фахівці акцентують увагу на посадці метасеквойї гліптостробоідной, яку тривалий час вважали зниклою, поки не знайшли її у вигляді скам'янілих останків на острові Хоккайдо. У 1941 році були знайдені також і живі дерева в гірських масивах Китаю. Сьогодні ж ця рослина відома як садово-паркова культура.
«У світі зберігається тенденція зникнення рідкісних рослин в природних ареалах. Саме тому ми зважилися на цей унікальний експеримент на території найбільшого в Україні природного резервату. А з огляду на особливості Чорнобильського заповідника - це буде ексклюзивний науково-дослідний проект, який не має аналогів в світі », - підкреслили представники заповідника.
Після того, як рослини адаптуються до нових умов, вчені проведуть ряд досліджень їхніх анатомічних, біохімічних та інших властивостей. Також планують збільшення кількості і видів рослин на ділянці і створення оглядового майданчика рідкісних рослин для відвідувачів Чорнобильського заповідника.