Вчені підозрюють панголінів у зараженні людей коронавірусом
Єдиних у світі лускатих ссавців – панголінів – китайські вчені підозрюють в інфікуванні більше 30 тисяч людей по всьому світу. Як повідомляє агентство Reuters, дослідження вчених показало, що послідовність геномів вірусів, знайдених у панголінах, на 99% збігається з пробами, взятими у пацієнтів з коронавірусом. Дослідники Південно-Китайського сільськогосподарського університету заявили, що це відкриття матиме велике значення для профілактики та контролю над поширенням вірусу.
7 лютого китайські дослідники заявили, що спалах небезпечного коронавірусу в Китаї міг поширитися від кажанів до людини через нелегальну торгівлю панголінами. Ці тварини є єдиними у світі лускатими ссавцями, які цінуються в Азії за м'ясо та лікувальні властивості.
Зразків вірусу у різних видів майже немає. Однак професор ветеринарної медицини в міському університеті Гонконга Дірк Пфайффер зазначив, що потрібен час для остаточного підтвердження того, що саме панголіни передали вірус. «Можна зробити більш остаточні висновки лише при порівнянні поширеності коронавірусу між різними видами на основі репрезентативних зразків, яких наразі майже немає», – зазначив він.
У Міжнародному союзі охорони природи зазначають, що в Азії дуже поширена торгівля панголінами. У таких країнах, як Китай та В'єтнам м'ясо панголінів вважається делікатесом, а його луска застосовується в медицині.
За офіційними даними, станом на 7 лютого зареєстровано 638 летальних випадків внаслідок зараження новим коронавірусом. Загальна кількість інфікованих людей сягла 31523.
Довідково:
Панголін – це рід ссавців, єдиний сучасний представник родини Панголінові і ряду Панголіноподібних. Панголіни близькі до броненосців і мурахоїдів, а їх чисельність всюди невисока. На панголінів полюють заради м'яса і луски, яка, за деякими думками, володіє лікувальними властивостями. Проживають ці тварини в африканських саванах, тропічних лісах Китаю та Індії, а також у Малайзії та на Філіппінах.
Раніше повідомлялося, що Причиною поширення коронавірусу у Китаї можуть бути змії
У 25 українців на заблокованому лайнері біля Японії коронавірусу не виявлено