Новини
Всесвіт

Вчені НАСА підтвердили наявність водяної пари на супутнику Юпітера


Дослідники NASA знайшли воду в газоподібному стані на Європі.

Команда, яку очолювали дослідники з Центру космічних польотів імені Годдарда, підтвердила наявність слідів водяної пари над поверхнею Європи – шостого супутника Юпітера. Вчені провели 17 спостережень з обсерваторії Кека на Гаваях, де використовується спектрограф для визначення хімічного складу атмосфер інших планет. За результатами одного зі спостережень в складі атмосфери супутника була виявлена вода в газоподібному стані.

«Хоча рідка вода ще не виявлена, ми зробили інше відкриття: водяна пара», – Лукас Паганіні, провідний планетолог NASA.

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Nature Astronomy, над поверхнею Європи виділяється достатня кількість водяної пари, щоб за лічені хвилини заповнити басейн олімпійських розмірів.

Вчені, які використовують наземні телескопи для пошуку води в глибокому космосі, мають враховувати воду в атмосфері самої Землі, яка може давати похибку у розрахунках. Проте Паганіні та його колеги надали докази того, що ця робота була проведена з усією скрупульозністю.

«Ми провели ретельні перевірки безпеки, щоб виключити можливі забруднювачі в наземних спостереженнях. Однак необхідно наблизитися до Європи, щоб побачити, що насправді відбувається», – Аві Манделл, один з дослідників.