#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Здоров'я
Світ-суспільство
За кордоном

Вбити коронавірус за 1 хвилину: у Туреччині розробили унікальний спрей

26.01.2021 Надiя Проценко 0

Поки весь світ зосереджений на вакцинації від COVID-19, тестуванні та пошуці кращих методів лікування, турецькі вчені пішли далі. Вони розробили назальний спрей, який може вбити коронавірус лише за одну хвилину.

фото - dailysabah.com

Розчин під назвою Геноксин (Genoxyn), який повністю вбиває вірус, був розроблений на кафедрі медичної мікробіології Університету Улудаг, що в м. Бурса, повідомляє турецьке видання Daily Sabah.

Дослідження показали, що винайдений розчин запобігає розмноженню бактерій та вірусів. Один із дослідників Ахмет Юміт Сабанджі повідомив, що проводив дослідження з питань захисту від хвороб ще до початку пандемії коронавірусу.

«Ми показали, що розчин має антибактеріальну активність, і після початку пандемії ми подумали, чи зможемо застосувати його у боротьбі з COVID-19. Отже, ми вдосконалили новий пероральний і назальний спрей і направили його на тести на біосумісність».

Оскільки вже було відомо, що точками передачі вірусу є рот і ніс, дослідження турецьких вчених довели, що розчин вбивав вірус на тканинах рота та носа. Смерть вірусу за короткий час означає запобігання його потраплянню в клітини та зменшення кількості вірусу. Якщо розчин може запобігти зараженню, то він стане хорошим захисником для людства.

фото - freepik.com

Найголовніше те, що винайдений розчин не пошкоджує епітеліальні клітини слизових оболонок, а навпаки має лікувальну функцію.

Цікаво, що спрей було розроблено ще два роки тому з антимікробною метою. На основі міжнародних методів досліджень було з'ясовано, що спрей можна використовувати для загоєння тканин та запобігання інфекції.

«Завдяки застосуванню нанотехнологій спрей має біосумісність, а це означає, що він діє без шкоди для тканин чи клітин людини», – зазначив один із розробників Гюнет Озакін.

За словами Озакіна, спочатку він із колегами перевірив спрей на противірусну ефективність проти загальних вірусів, але, коли почалася пандемія коронавірусу, їх фокус змістився на вірус SARS-CoV-2. Провівши необхідні тести, дослідники продемонстрували, що розчин безпосередньо впливає на новий коронавірус.

«Ми продемонстрували, що розчин Геноксин призводить до смерті бактерій, грибків, а особливо коронавірусу SARS-CoV-2», – наголосив Озакін.

фото - freepik.com

Зауважимо, що наразі станом на 26 січня у світі майже 100 млн заражень коронавірусом.

«Погляд» раніше повідомляв, як тепер можна виявити коронавірус за 10 секунд.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.