Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Вакцини проти COVID-19 від різних виробників не взаємозамінні


Оскільки в Україні вже є дві вакцини від коронавірусу, люди стурбовані, кому і яку вакцину будуть колоти першою і другою дозою.

фото: Фастівська міська рада

«Погляд» повідомляв, що китайська вакцина від коронавірусу вже в Україні. Однак замість очікуваних 1,915 млн доз привезли лише 215 тисяч доз препарату CoronaVac. За несвоєчасні поставки компанія, яка її постачає, сплатить штраф державному підприємству «Медичні закупівлі України». При цьому у МОЗ сподіваються, що найближчим часом контракт на 1,915 млн доз буде виконаний.

У ході брифінгу 26 березня та на прямому ефірі ТСН Віктор Ляшко окремо роз’яснив з приводу взаємозамінності різних вакцин.

«Усі, хто отримав першу дозу вакцини Covieshield, також отримає другу дозу вакциною, яка зроблена на цій платформі», -

Віктор Ляшко

Тобто якщо вакцина має одного розробника (зокрема AstraZeneca), але вироблена на різних майданчиках (в Індії, Європі чи Кореї), вона взаємозамінна: може бути поєднана як для першого, так і для другого щеплення.

Проте вакцини від різних виробників не є взаємозамінними, а отже, НЕ МОЖЕ використовуватись, скажімо, вакцина Covieshield для введення першої дози, а вакцина CoronaVac – для другої.

фото: Фастівська міська рада

Нагадаємо, наразі триває вакцинальна кампанія вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca, зокрема тими 500 тисячами доз, які Україна отримала в лютому.

«Оскільки термін введення другої дози цієї вакцини було збільшено з 28 до 90 днів, у запасі є 3 місяці, щоб поставити наступні партії вакцини», –

Віктор Ляшко

Як ми писали раніше, відповідно до рекомендацій фахівців Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), Міністерство охорони здоров’я збільшило термін введення другої дози вакцини Covishield/AstraZeneca з 28 до 90 днів. Адже доведено, що ефективність вакцини значно вища, якщо друга доза введена через 12 тижнів і більше після першої дози в порівнянні з інтервалом, що менший за 6 тижнів.

Нагадаємо також, що 25 березня Індія призупинила експорт вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca. Цю ситуацію прокоментував міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Ми не припиняємо працювати з нашими індійськими партнерами щодо відвантаження проплачених і законтрактованих 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca (Covishield). Дійсно, є проблема з отриманням дозволу на експорт препарату від уряду Індії. Ми працюємо по різних каналах і залучили всі наші дипломатичні можливості. І прем’єр-міністр, і президент країни приєдналися», -

Максим Степанов

Головний санітарний лікар додав, що Україна за власні кошти закуповує вакцину проти коронавірусу та очікує на поставки в межах ініціативи COVAX. Відтак, у травні прибуде 1,7 млн доз вакцини SKBio, яка виробляється за ліцензією AstraZeneca.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.