Новини
Україна

Вакарчук забрав електорат Порошенка: партія "Європейська солідарність" може не потрапити до Ради


З'явився оновлений рейтинг соціологічної групи "Рейтинг" — за 8 - 12 червня 2019 року. Згідно з ним зріс рейтинг партії "Голос" Святослава Вакарчука. При цьому рівень підтримки партії "Європейська солідарність" експрезидента Петра Порошенка знизився.

Партію Порошенка наразі готові підтримати 5% опитаних (у минулому рейтингу їх було 7,9%). А от популярність "Голосу" Вакарчука зросла і наразі становить 8,1% (у попередньому рейтингу- 6,4%).

Лідером симпатій виборців залишається партія "Слуга народу", яку готові підтримати 47,1% українців, які збираються йти на вибори (у минулому рейтингу - 47,5%).

Перелік партій, які на сьогодні долають 5-відсотковий виборчий бар'єр:
• "Опозиційна платформа - За життя" - 11,1% (минуго разу — 10,4%).
• "Голос" - 8,1% (було 6,4%).
• "Батьківщина" - 7,3% (було - 7,5%)
• "Європейська Солідарність"- 5% (було 7,9%).

Знизився й рейтинг інших партій, які оголосили про свої списки для позачергової передвибочої парламентської кампанії. Воний, ймовірно, не подолають 5% прохідний бар'єр. Партії "Сила і честь" (Смєшко) готові підтримати 4,1%, "Громадянську позицію" (Гриценко) - 2,2%, "Радикальну партію" (Ляшко) - 2,1%, ВО "Свобода" - 2,1%, "Українська стратегія" - 1,9%, "Опозиційний блок" - 1,8%, "Самопоміч" - 1,2%. Рейтинг інших партій - менше 1%.

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»: Партія "Голос" не конкурує з партією «Слуга народу», тому що ядро цієї партії знаходиться у Львівській області — звідти вона розпочала свою діяльність. А найвищий показник партії «Солідарність», потім БПП, а тепер «Європейської солідарності» був саме у цій області. Виборець надзвичайно схожий, запити в них однакові, і різниця полягає тільки в тому, що ті старі, а ці – нові. Це має зараз надзвичайне велике значення для виборця, оскільки запит на радикальні зміни в країні становить 88%, і через те виборець автоматично реагує на те, що асоціюється зі змінами.

Нагадаємо, ІА "Погляд" повідомляла: чверть опитаних зазначили, що планують відпустку на другу половину липня 2019 року. При цьому 80% з них  вважають, що матимуть змогу проголосувати. Відносно більше тих, хто планує відпочинок на другу половину липня, серед виборців партій «Європейська Солідарність», «Слуга народу», а також тих, хто взагалі не має наміру брати участь у голосуванні.

Довідково:

Аудиторія опитування: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 6-9 червня 2019 р.

Джерело