Новини
Україна
Довкілля

В Україні збільшать штрафи за пожежі в екосистемах

16.12.2020 Бобрик Юлія 0

Парламент підтримав у першому читанні відповідний законопроєкт.

Фото: pixabay.com

16 грудня Верховна Рада підтримала у першому читані законопроєкт № 3755 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж». «За» документ проголосували 324 народних депутатів. Тепер законопроєкт готується на друге читання.

Скрін з офіційного веб-порталу Верховної Ради України

Новий закон пропонує посилити адміністративну відповідальність за порушення правил пожежної безпеки в екосистемах. Зокрема, в разі ухвалення законопроєкту, порушення встановлених законом правил пожежної безпеки каратиметься у розмірі від 100 до 200 мінімумів для громадян і від 200 до 300 для посадовців. Наразі штраф становить 0,5-7 та 1-8 відповідно.

Довідка. Відповідно до п. 5 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17,0 грн.

Як повідомляв «Погляд», у 2020 році сталося чимало масштабних лісових пожеж в Україні. зокрема в Чорнобильській зоні та на сході країни. Ввжається, що 98% лісових пожеж виникає з вини людей.

Нагадаємо, навесні президент України підписав закон про посилення відповідальності за підпал сухої трави.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.