Новини
Україна
Пожежі

В Україні впроваджують автоматизовану систему відстеження пожеж


Створено єдину електронну базу даних лісових пожеж, які, зокрема, фіксуватимуть за допомогою космічної зйомки.

Фото: pixabay.com

Про це повідомила пресслужба Держлісагентства.

В Україні впроваджують систему «Пожежі», яка має автоматизувати внесення даних про лісові пожежі, здійснювати їх облік із візуалізацією на мапі, надавати інформацію про динаміку і тривалість пожеж, оповіщати лісокористувачів, органи самоврядування і ДСНС про спалахи, а також аналізувати стан пожежної безпеки на території лісового фонду. Та, найголовніше, система дасть змогу відстежити на інтерактивній карті місце ймовірного виникнення пожежі.

Інформація про пожежі на мапу вноситиметься як у ручному режимі, так і фіксуватиметься супутником.

Як повідомляють в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ), пілотне тестування «Система виявлення теплових аномалій (пожеж) за даними космічної зйомки» вже розпочалось у Одеській та Житомирській областях, опісля її впроваджуватимуть по всій Україні.

«Важливо зазначити, що нова система інформуватиме про пожежі у термін до 30 хв. з моменту прийому супутникових даних станціями НЦУВКЗ».

НЦУВКЗ

До слова, цьогоріч в Україні для фіксації злочинів проти природи також почнуть використовувати аерокосмічний моніторинг.

Як побачити місце виникнення лісової пожежі на інтерактивній карті?

Для цього потрібно зайти за посиланням, натиснувши на піктограму Проект «Пожежі» та функціональних сторінок: «Реєстр пожежі», «Температурні аномалії», «Карта» і переглянути місце виникнення лісової пожежі на інтерактивній карті.

Варто зазначити, що з потеплінням активізувались палії, на вихідних лише на Київщині зафіксували 121 випадок пожеж в екосистемах. Люди, які випалюють суху траву, переконані, що роблять корисну справу. Проте шкода від спалювання листя багатолика і надзвичайно небезпечна. До слова, більшість паліїв навіть не знає, що дим від багаття у 350 разів шкідливіший за куріння.

Невігластво дійшло до абсурду: як повідомляв «Погляд», у Переяславі можуть заборонити продаж сірників, щоб не було чим палити сухостої.

Нагадаємо, з 1 квітня в українських лісах стартує сезон тиші.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.