#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні вперше на державному рівні виділять кошти для лікування дітей з СМА

03.12.2021 20
У державному бюджеті України вперше передбачили гроші на закупівлю коштовних ліків, зокрема, для лікування дітей зі спінальною м'язовою атрофією.

В Україні вперше на державному рівні виділять кошти для лікування дітей з СМА - зображення
Фото: pixabay.com

Як повідомляє пресслужба парламенту на офіційному телеграм-каналі, у законі про Державний бюджет на 2022 рік вперше було враховано фінансування лікування дітей з СМА, а саме було виділено 300 мільйонів гривень на закупівлю препарату від СМА, який на сьогодні є найдорожчим лікарським засобом у світі.

Варто зазначити, що спінальна м’язова атрофія (СМА) – дуже рідкісна хвороба, яка потребує багатомільйонного лікування.

Діти з СМА поступово втрачають необхідні функції, в тому числі і дихання, оскільки прогресуючи хвороба спричиняє послабшання м'язів.

Через це втрачається здатність сидіти, тримати голову, а з часом і самостійно дихати.

Дати такій дитині шанс на життя може  ін’єкція швейцарського препарату Zolgensma. На сьогодні один укол коштує близько 2 мільйонів доларів.

Проте існують і препарати Spinraza та Evrysdi для лікування СМА, але їх потрібно вводити протягом усього життя. Раніше держава не фінансувала закупівлю жодного з цих препаратів.

Разом з тим, натепер в України понад 200 дітей живуть з діагнозом СМА і потребують дорого вартісного лікування.

Їхні батьки змушені самостійно збирати величезні суми, звертаючись до українських та закордонних благодійників.

Як повідомлялося раніше, 2 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні проєкт держбюджету на 2022 рік.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.