Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

В ОП назвали, які західні компанії ще досі працюють в державі-терористі

Попри війну лише 9% світових компаній залишили ринок.

В ОП назвали, які західні компанії ще досі працюють в державі-терористі - зображення

Серед західних компаній, які попри війну в Україні ще досі працюють в росії, найбільшу частку становлять німецькі, американські та японські. Про це в суботу, 11 лютого, в своєму Telegram-каналі повідомив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

"Майже рік війни. І лише 9% із майже півтори тисячі світових компаній покинули ринок рф…

Серед західних компаній, які залишилися працювати в Росії, найбільшу частку становлять німецькі (19,5%), 12,4% – американські, 7% – японські", –

радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк

Він уточнює, що зокрема, залишилися працювати в державі-терористі: METRO, Leroy Merlin, Auchan, Nestle, Unilever, Procter & Gamble, Siemens, Pfizer, Philip Morris, Bayer, Acer, Alibaba, CloudFlare, Societe Generale, Credit Suisse, Lenovo, Asus, Cersanit тощо.

За словами радника керівника ОП, деякі західні банки взагалі за рік повномасштабної війни отримали надприбутки в Росії. Raiffeisen збільшив прибуток у Росії на 313%. За 2022 рік прибуток російського філіалу склав 474 млн євро.

"Податок на прибуток компаній у Росії – 20%. Отже, Raiffeisen за останній фінансовий рік поповнив російську казну на 94,8 мільйона євро тільки цим податком. Сума інших зборів набагато більша. Тобто це і є податок на війну, на вбивства українців.

Більше того, Raiffeisen визнав псевдореспубліки "Л(Д)НР", запропонувавши частково мобілізованим кредитні канікули. Його приклад наслідували Citibank, Credit Europe Bank й OTP Bank", –

радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк

Також він додав, що нещодавно НАЗК визнало американську корпорацію міжнародним спонсором війни. Компанії належать такі дочірні підприємства та бренди, як Gillette, Fairy, Tide, Ariel, Lenor, Mr. Proper, Pampers, Always, Head & Shoulders, Pantene, Old Spice, Hugo Boss, Max Factor тощо. Вони не лише не вийшли з ринку рф, але й продовжують роботу комбінату побутової хімії, що є найбільшим у світі виробником мийних засобів для P&G, і заводу з виготовлення лез та станків для гоління Gillette.

"Працюючи у рф, міжнародні компанії сплачують у російський держбюджет податки, які використовуються для виготовлення продукції оборонно-промислового комплексу. Загальний річний виторг цих 1200+ компаній у росії – майже 290 мільярдів доларів, що є п’ятою частиною ВВП РФ.

Не вийти з ринку рф за рік повномасштабної війни – це не випадковість, а свідома позиція. Не забуваймо і про рівень корупції в рф. Кожен бізнес поповнює кишені безпосередньо Путіна та його оточення – авторів агресивної війни в центрі Європи. Пасивна бездіяльність – це також злочин. Поповнюючи російський бюджет мільярдами доларів, вони заважають швидко та в правильний спосіб завершити війну", –

радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк

Нагадаємо, в листопаді ВР нагадала, які компанії продовжують приносити прибуток країні-агресору. До списку потрапили 50 відомих західних брендів ще досі продовжують працювати в росії.

До слова, восени Кабмін повністю заборонив експорт товарів з України до рф.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.