Уряд України запровадив карантин «вихідного дня»
Під час засідання Кабміну 11 листопада прийнято рішення запровадити в Україні карантин «вихідного дня» з 14 до 30 листопада. При цьому уряд відмінив адаптивний карантин. Відтепер на всій території України діятиме карантин, який відповідає обмеженням «помаранчевої» зони.
Це означає, що, починаючи з 14 листопада щотижня з 00:00 суботи до 00:00 понеділка,
Не будуть працювати:
- ❌ Заклади харчування, крім їжі на виніс.
- ❌ Усі магазини, крім продуктових.
- ❌ ТРЦ та інші розважальні центри.
- ❌ Спортзали, басейни, фітнес-центри.
- ❌ Не будуть проводитись масові заходи.
На вихідних продовжать працювати:
- ✅ Продуктові магазини.
- ✅ АЗС.
- ✅ Аптеки та ветаптеки.
- ✅ Транспорт.
Таке рішення уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав «оптимальним форматом додаткових обмежень».
«Міністерство охорони здоров'я розробило зміни до постанови номер 641, які передбачають упровадження в Україні карантину «вихідного дня», – зазначив прем'єр-міністр, відкриваючи засідання уряду.
Підтримка від держави
Для підтримки бізнесу Кабмін планує виплати компенсацій частини зарплат робітників у зв’язку із простоєм, погашення до 80% кредиту, кредитні канікули та можливість застосування механізму визнання карантину «вихідного дня» форс-мажорною обставиною, а також продовження програми доступних кредитів «5-7-9» тощо.
Крім того, Денис Шмигаль під час засідання запевнив, що держава оплачуватиме лікарняний працівникам, які залишатимуться на самоізоляції. Мова про людей, члени родин яких захворіли на COVID-19, які мають також самоізолюватися.
«COVID може призупинити наша відповідальність у дотриманні протиепідемічних заходів. Якщо захворів член вашої родини, залишайтесь на самоізоляції. Держава сплачуватиме за лікарняний», — підкреслив очільник уряду.
Раніше «Погляд» писав, що передбачає карантин «вихідного дня» та навіщо це потрібно.
Читайте, що робити, якщо у вас підтвердився COVID-19. А також наш ексклюзивний матеріал про лікування вдома журналістки ІА «Погляд», у якої нещодавно діагностували коронавірусну хворобу.