Новини
Суспільство

Уряд удосконалив механізм виплати допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів

Як отримати допомогу та які документи для цього потрібні?

Уряд удосконалив механізм виплати допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів - зображення

Постановою Кабміну від 18 квітня 2023 р. № 347 вдосконалено механізм виплати грошової допомоги цивільному населенню, яке проживає на деокупованих територіях або евакуюються з небезпечних регіонів. Про це повідомили в спільноті "Юридичний порадник для ВПО".

Хто може розраховувати на виплати?

Грошова допомога цивільному населенню деокупованих населених пунктів виплачується враховуючи дані переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, тобто у крайньому правому стовпчику переліку має бути вказана дата деокупації. Право на виплати мають лише особи, які проживали у населеному пункті на дату деокупації.

Розраховувати на одноразові виплати відтепер можуть не лише люди, які виїжджають евакуаційними потягами, а й ті, хто виїжджають спеціальними евакуаційними автобусами.

Щоб уникнути дублювання виплат та зловживань, АТ “Укрпошта” розробляє програму та здійснює верифікацію осіб, які евакуюються. Тобто АТ “Укрпошта” звіряє відомості про виплату грошової допомоги цивільному населенню, яке проживає на території після деокупації або евакуюється та претендує на допомогу,  з відомостями про осіб, які раніше отримували таку допомогу.

Які документи необхідні для отримання виплат?

Перелік документів, які має предʼявити особа для отримання грошової допомоги:

  • документ, що посвідчує особу, або єДокумент;

  • документ, що підтверджує РНОКПП (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП);

  • документ, що підтверджує інвалідність;

  • свідоцтво про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження).

Також зазначається, що в разі відсутності у особи, яка претендує на отримання грошової допомоги, відповідних документів її особу можуть підтвердити інші двоє осіб, які мають відповідні документи.

Який механізм здійснення виплат?

У разі деокупації:

  • Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради/військова адміністрація протягом 7 днів з дня набрання чинності змінами до переліку про деокупацію подає ОВА списки осіб, які потребують допомоги (крім осіб, що отримували допомогу за рахунок коштів міжнародних організацій).

  • ОВА протягом 2 робочих днів з дня отримання списків подає АТ “Укрпошта” узагальнену інформацію про кількість осіб та необхідну суму коштів.

  • АТ “Укрпошта” вносить Мінреінтеграції подання із зазначенням кількості осіб та необхідної суми коштів.

  • Мінреінтеграції протягом 5 робочих днів з дня надходження подання видає наказ щодо перерахування коштів та перераховує кошти на поточний рахунок АТ “Укрпошта”.

  • Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради/військова адміністрація попереджає цивільне населення про надання грошової допомоги за 2 дні до початку її надання із зазначенням адреси надання такої допомоги.

У випадку евакуації евакуаційними потягами або автобусами:

  • Збірний пункт евакуації подає ОВА інформацію про орієнтовну кількість цивільного населення, яке евакуюється, а ОВА передає цю інформацію АТ “Укрпошта” та АТ “Укрзалізниця” (у разі евакуації потягом) за 4 робочих дні до дня проведення евакуації.

  • АТ “Укрпошта” за 3 робочих дні до дня проведення евакуації на підставі інформації ОВА вносить Мінреінтеграції подання із зазначенням необхідної суми коштів та кількості осіб, яким передбачається надання грошової допомоги.

  • Після цього Мінреінтеграції протягом 2 робочих днів видає наказ щодо перерахування коштів та перераховує кошти на поточний рахунок АТ “Укрпошта”.

  • Збірний пункт евакуації в день проведення евакуації подає дані про фактично евакуйованих осіб.

  • Після проведення перевірки відомостей, АТ “Укрпошта” виплачує грошову допомогу протягом 5 днів з дня прибуття до приймального пункту евакуації. Особам, які раніше отримували грошову допомогу цивільному населенню, яке евакуюється, виплата не здійснюється.

До слова, в Київській області відкриті пункти, в яких вимушені переселенці можуть отримати гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, тепер українці зможуть оформлювати соцвиплати на новонароджених за кордоном.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.