Новини
Україна

United24 та художники Lego презентували конструктори архітектурних пам’яток України (ВІДЕО)

Конструктори створили креатори з 4 країн: Ерік Лоу та Марк Сегеді (США), Даніель Зайдль (Німеччини), Мацей Коцот (Польща) та Олександр Єрмолаєв (Україна).

United24 та креатори Lego презентували конструктори архітектурних пам’яток України в рамках проєкту #UKRAINEinLEGObricks. Їх можна виграти за донат.

Про це повідомили United24 у Facebook.

Конструктори створили креатори з 4 країн: Ерік Лоу та Марк Сегеді зі США, Даніель Зайдль з Німеччини, Мацей Коцот із Польщі та Олександр Єрмолаєв з України.

Серед нових моделей Lego — такі об'єкти української архітектурної спадщини:

  • Київські Золоті ворота;

  • Бахчисарайський Ханський палац;

  • Підгорецький замок;

  • Одеський національний академічний театр опери та балету;

  • Миколаївська астрономічна обсерваторія.

Зокрема, United24 вже встигли детальніше презентувати першу модель #UKRAINEinLEGOBricks, присвячену Золотим воротам. Конструктор з 2520 деталей створив Ерік Лоу з США, який з дитинства захоплюється європейською архітектурою.

"Я народився та виріс в американській родині у Західній Німеччині. Ми багато подорожували Європою, роздивляючись красиві споруди та міста. Так народилася моя любов до європейської архітектури. Із LEGO я спочатку складав моделі з чарівного світу Гаррі Поттера. Моєю найвідомішою конструкцією є рухомі сходи Гоґвортсу. Цього року Міністерство магії, яке я відтворив, представили в LEGO House у Данії. Для мене було честю відтворити київські Золоті ворота. Було дуже цікаво поєднати кам’яний замок із дерев’яною конструкцією".

До речі, найбільше деталей — у конструкторі Підгорецького замку на Львівщині (7755), який створив Марк Сегеді з США.

Конструктор неможливо купити, але можна виграти за внесок від 24 $ на відбудову Великокостромської гімназії в Дніпропетровській області, яку зруйнувала російська ракета в ніч на 11 жовтня 2023 року. Загалом розіграють 15 конструкторів — по три кожного виду.

Читайте також: