Головні новини
Обухів

Уряд виділив кошти на відбудову Трипільської ТЕЦ на Київщині

Наразі енергосистема країни цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає.

Уряд виділив кошти на відбудову Трипільської ТЕЦ на Київщині - зображення

Кабінет міністрів України у п’ятницю, 17 травня, виділив більше ніж 1,5 млрд грн для відбудови Зміївської ТЕС на Харківщині та Трипільської ТЕС на Київщині.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

"Сьогодні виділяємо 726 млн грн для державної компанії "Центренерго", якій належать Зміївська ТЕС на Харківщині та Трипільська ТЕС на Київщині. Кошти для відновлення цих ТЕС будуть виділені з резервного фонду державного бюджету", –

сказав Шмигаль.

За його словами, також для відбудови цих критично важливих ТЕС виділяється ще 826 млн грн з фонду ліквідації наслідків агресії. Таким чином загальна сума складе більш ніж 1,5 млрд грн.

"Очікуємо максимальної ефективності у використанні цих коштів. Роботи мають відбуватися максимально швидко", –

наголосив прем’єр-міністр.

Крім того, Шмигаль заявив, що наразі енергосистема країни цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає.

"Енергосистема цілісна і працює стабільно. Енергетики контролюють ситуацію. Однак генерації електроенергії не вистачає, аби покрити все споживання. Тому "Укренерго" вимушене повернутися до графіків відключень, як для промисловості, так і для населення", –

додав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, внаслідок масованої ракетної атаки росіяни рано вранці 11 квітня повністю знищили Трипільську ТЕС.

Трипільська ТЕС забезпечувала електроенергією майже 3 мільйони людей і була найбільшим постачальником електроенергії в Київській, Житомирській та Черкаській областях.

Також, технічний директор "Центренерго" Євгеній Гаркавий зазначив, що завали на Трипільській ТЕС розбиратимуть ще близько двох місяців.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.