#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна

Укрзалізниця може придбати швейцарські потяги та електрички

23.07.2020 Александр Чернышенко 0

Укрзалізниця вивчає можливість оновлення пасажирського рухомого складу із залученням іноземних виробників, зокрема швейцарських компаній.

Фото: Укрзалізниця

Про це повідомив в.о. голови правління Укрзалізниці Іван Юрик під час зустрічі із швейцарськими представниками.

Зокрема, відбулась розмова з представниками компанії Stadler про можливість використання їхніх електропоїздів та дизель-поїздів та їхні технічні характеристики.

«Поїзди цього виробника вже позитивно зарекомендували себе на широкій колії. Зокрема, поїзди виробництва цієї компанії успішно використовуються білоруською залізницею для організації міської електрички та регіональних перевезень. Ми зацікавлені у співпраці зі Stadler, але приміські перевезення є для Укрзалізниці надзбитковими. Тому ми намагаємось прийти до європейської моделі придбання рухомого складу та пропонуємо органам державної влади розглянути фінансування за рахунок бюджетних коштів», — зауважив Іван Юрик.

За його словами, поїзди виробництва Stadler також можуть бути задіяні для реалізації проєкту Kyiv City Express — міської електрички Києва.

Електропоїзд, вироблений компанією Stadler. Фото: wikipedia.org

Очільник Укрзалізниці також додав, що важливим елементом у реалізації програми оновлення рухомого складу проєкту Kyiv City Express має стати участь у її фінансуванні влади Києва та держбюджету, оскільки ця послуга надається населенню державою.

Довідка. Stadler Rail AG - швейцарська компанія з виробництва локомотивів і рухомого складу. Заснована у 1942 році. Штаб-квартира знаходиться в місті Буснанг.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що Укрзалізниця знову продає квитки на 100% місць у поїздах київського напрямку.