Українські майстри оздобили новорічні кулі петриківським розписом
Створивши серію новорічних куль з петриківським орнаментом, митці переконані, що такі ялинкові прикраси мають стати найкращими подарунками з українською ноткою і просто чудовим акцентом до свят.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/127457378_1353459714993042_4658280139854434251_n.jpg)
Про петриківський колорит ялинкових прикрас повідомляє Український контент.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/127128886_1353459814993032_1112494907285486299_n.jpg)
Розписані «петриківкою» скляні кулі діаметром 10 см коштуватимуть шанувальникам прекрасного 350 грн. Прикрасу для ялинки упакують у подарунковий тубус зі стрічкою, наповнений соломою. Кошти від продажу підуть на відродження автентичних українських розписів - петриківки та самчиківки.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/127174966_1353459921659688_5415353274780784850_n.jpg)
Підтримати проєкт громадських активістів можна за посиланням.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/127130816_1353459874993026_6961216841324795736_n.jpg)
Історія петриківського орнаменту
Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/b8d092125f7a7a15e46936a5ed5a9ab3.jpg)
Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття, повідомляє Вікіпедія. Однак у сучасному розумінні цей напрям сформувався наприкінці XIX — на початку XX століття. Походження петриківського розпису пов'язують з козацтвом і заселенням Дніпровщини вихідцями з Полтавщини, Слобожанщини та Поділля у XVIII столітті та в першій половині XIX століття. Проте невідомо, де й коли саме розвинулися традиції, що лягли в основу цього напряму малярства.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/5-20.jpg)
Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/Petrykivka-Painting-Tour-glavnaya.jpg)
5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Раніше «Погляд» повідомляв про метелика з петриківським розписом як український арт-проєкт на Burning Man.
Читайте також про майстерню з роспису на склі.