Головні новини
Україна-суспільство

Українці хочуть залишатися в Україні: навіть за умови отримання іноземного громадянства – КМІС (ВІДЕО)

Результати опитування свідчать, що 79% українців не переїхали б жити до США чи Європи, навіть якби їм надали громадянство

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у вересні 2024 року.

На запитання, чи переїхали б ви для постійного проживання до США або країн ЄС, якби без умов отримали громадянство, 79% українців відповіли, що залишилися б вдома. Водночас 19% - переїхали б до іншої країни.

У вересні 2022 року лише 7% українців заявляли, що переїхали б до іншої країни. У КМІС кажуть, що зниження відбулося і через те, що частина людей, які бажали переїхати, зробили це на тлі вторгнення, а також через зростання патріотизму та оптимізму щодо майбутнього України.

Водночас у жовтні 2020 року 28% серед усіх дорослих українців готові були виїхати жити за кордон, а 69% - хотіли залишитися вдома.

Українці хочуть залишатися в Україні: навіть за умови отримання іноземного громадянства – КМІС (ВІДЕО) - зображення
Фото - Київський міжнародний інститут соціології

За віковими категоріями також є зростання частки тих, хто хотів би переїхати за кордон, проте серед усіх вікових категорій 74-86% хочуть залишатися жити в Україні.

Зокрема, серед українців віком від 18 до 29 років у 2020 році майже половина (46%) хотіли би переїхати за кордон. До вересня 2022 року показник знизився до 13%, далі до вересня 2024 року він зріс до 26%.

"Хоча зростання відчутне, але все одно 74% українців у віці до 30 років хочуть лишатися в Україні. Подібний тренд характерний і для людей віком від 30 до 44 років, серед яких наразі 75% не хочуть переїжджати з України", -

додали у КМІС.

Українці хочуть залишатися в Україні: навіть за умови отримання іноземного громадянства – КМІС (ВІДЕО) - зображення
Фото - Київський міжнародний інститут соціології

Опитування КМІС проводив з 1 до 6 вересня 2024 року. Загалом методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів у всіх регіонах України, окрім ТОТ, було опитано 1022 респондентів.

За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10% та 1,8% - для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, у серпні в Бучанській громаді Київщини відбулось відкриття пансіонату для літніх людей за підтримки благодійного фонду "To Ukraine with love". У відкритті закладу взяли участь американські студенти, які допомагають українським переселенцям, які виїхали на Київщину з зони бойових дій.

Які саме умови створили для українських бабусь та дідусів дивіться у сюжеті медіа “Погляд”.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.