Новини
Україна
Земля
Україна-суспільство

Україна має шанси стати одним з найбільших в світі виробників органічного амаранту


В 2019 році в Україні більше 10 сільгоспвиробників планують сіяти органічний амарант.

З кожним в країні зростає кількість господарств, які цікавляться цією культурою, яку також називають щириця. Адже і попит на неї є, з неї роблять органічне масло, борошно, крупи та пластівці.

Родючі ґрунти, достатня кількість сонячної інсоляції можуть дозволити Україні стати найбільшим виробником органічного амаранту в світі. Таку думку висловив голова ГО «Асоціація виробників амаранту і амарантової продукції» Олександр Дуда, повідомляє AgroDay.

Більш того, за словами експерта, за багатьма якісними показниками українське насіння амаранту перевершує індійське, пакистанське та перуанське.

«У 2017-2018 рр. через брак сировини для переробки, переробні підприємства України шукали насіння амаранту в інших країнах, але нічого рівноцінного не знайшли. В цьому і є наша перевага, адже амарант цінується у всьому світі», – пояснив Олександр Дуда.

Довідково від ІА «Погляд»:
Відомо понад 100 видів амаранту. Період цвітіння 8 тижнів. Суцвіття довгі червоного кольору. На одній рослині утворюється до 500 тис насінин. Характеризується рослина лікувальними і вітамінними властивостями. Щириця є перспективною білковою культурою: урожайність її сягає 60 ц/га. До складу цієї рослини входить багато речовин, корисних для здоров'я. Так, наприклад, білок за амінокислотним складом унікальний – він містить до 35% незамінних амінокислот. Більш того лізину в ній у 3-3,5 рази більше, ніж у білку пшениці. Також щириця багата на вітаміни, серед мінеральних речовин рослини є такі важливі мікроелементи, як кремній, цинк, мідь, магній. Продукти із щирицею здатні зменшувати токсичний ефект радіоактивного опромінення організму.