У ЗСУ з'являться халяльні та кошерні сухпайки (ФОТО)
.jpg)
Про це розповіли у Міністерстві оборони України.
Халяльні сухпайки розроблені для військових, які дотримуються ісламських норм харчування. Кошерні сухпайки відповідають вимогам кашруту і призначені для військовослужбовців, які сповідують юдаїзм. Православним та атеїстам залишаються звичайні набори харчування.
Загалом сухпайки складаються з трьох раціонів – сніданку, обіду та вечері. Вони містять:
Галети з борошна пшеничного першого сорту
Сухарі з борошна пшеничного першого сорту або з борошна житнього оббивного
Готова до вживання перша страва (борщ з м’ясом або супи з м’ясом в асортименті)
Готова до вживання друга страва (каші з м’ясом або овочі з м’ясом в асортименті)
Кава розчинна, чай (окремо)
Цукор
Мед натуральний
Джем фруктовий (в асортименті)
Сіль, окремо перець (чорний мелений)
Пластикова одноразова ложка, звичайна паперова серветка та серветка гігієнічна волога (окремо).

Ми працюємо над тим, аби харчування у Збройних силах України було не лише збалансованим, а й справді людиноцентричним – таким, що враховує переконання, релігійні норми та особисті вподобання кожного військовослужбовця, – зазначили у Міноборони.
Залежно від типу сухпайка (звичайний, халяльний чи кошерний) асортимент перших страв складається з борщу з м'ясом яловичини або супів з м'ясом свинини, курки, баранини або яловичини. Відповідно і перелік других страв включає, зокрема, різноманітні каші зі свининою, яловичиною, бараниною, куркою тощо.
Також, як зазначають у Міноборони, готові до вживання перша та друга страви мають фасуватися в реторт-пакети – тобто, сучасну упаковку, що забезпечує тривалий термін зберігання.
.jpg)
Завдяки цій технології, страви зберігають свої смакові та харчові якості, при цьому не потребують додаткових умов зберігання, що є важливим для військових, які перебувають на передовій, – пояснив начальник Центрального управління розвитку матеріального забезпечення Міноборони України підполковник Максим Кайола.
Нагадаємо, у Києві 9 вересня відкрили перший в Україні ветеранський простір для мусульман. Туди за підтримкою можуть звертатися військові, ветерани, члени їхніх родин, а також родичі загиблих та зниклих безвісти бійців-мусульман.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.