#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Всесвіт

У жовтні можна буде побачити рідкісний «блакитний Місяць»

28.09.2020 1 Бобрик1 Юлія1 0

Зазвичай, на рік можна спостерігати 12 повних Місяців. Але в жовтні 2020 року їх буде відразу два: 2 та 31 жовтня. Причому 31 жовтня нас чекає «блакитний Місяць».

Фото: pixabay.com

Про це пише видання Fr.de.

Цікаво, що свою назву ця повня отримала не через колір. Так називають другий повний Місяць, що припадає на один календарний місяць. Ця образна назва запозичена з англійської: сталий вираз «Once in a Blue Moon» означає «щось, що буває дуже рідко, раз на сто років».

Місяць рухається навколо Землі із середньою швидкістю 1,02 км/сек по своїй трохи витягнутій орбіті проти годинникової стрілки. Повний оберт навколо Землі він здійснює за 27,3 земних діб. Тож повню ми бачимо кожні 29 діб 12 годин 44,1 хвилини.

Зазвичай, на рік припадає 12 повних Місяців – один на кожен місяць. Але кожні кілька років відбувається щось незвичайне: протягом календарного місяця на небі з'являються дві повні. Це явище і називають «блакитним Місяцем».

Черговий «блакитний Місяця» припав на 31 жовтня 2020 року. І це виключно календарний феномен – другий жовтневий повний Місяць, який нічим не відрізняється від інших повень. Єдина його особливість в тому, що це другий повний Місяць місяця.

В середньому «блакитним Місяцем» можна милуватися приблизно кожні 2,4 року. В останній раз на небі було два Місяці в 2018 році: у січні та березні можна було спостерігати дві повні, але тільки в певних часових поясах. Наступні дві повні будуть в 2023 – повний Місяць 1 серпня і «блакитний Місяць» 31 серпня.

Нагадаємо, цьогоріч земляни також мали можливість спостерігати супермісяць.