Новини
Суспільство
Екологія
Повітря
За кордоном

У земній атмосфері в 4 рази більше пилу, ніж вважалося раніше


Глобальне потепління може настати набагато раніше.

Міжнародна група вчених з'ясувала в новому дослідженні, що атмосфера Землі містить близько 17 мільйонів метричних тонн грубого пилу (розміром близько 0,45 міліметра) – це в чотири рази більше, ніж вказується в сучасних кліматичних моделях.

Як повідомляють в Science Аlert, ця крихітна невидима матерія має тенденцію нагрівати атмосферу так само, як парникові гази, проте в прогнозах щодо глобальної зміни клімату більша частина цього пилу не враховувався.

«Коли ми порівнювали наші результати з тим, що прогнозується сучасними кліматичними моделями, ми виявили суттєву різницю. Сучасні кліматичні моделі враховують всього 4 мільйони метричних тонн пилу», – запевняє експерт по земній атмосфері Джаспер Кок з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Якщо дослідники мають рацію, це може вплинути на багато систем Землі – від кількості вуглекислого газу, що поглинається океаном до кількості опадів, що випадають, наприклад, в тропіках.

Пил зігріває всю кліматичну систему Землі, поглинаючи випромінювання сонця, а також випромінювання з поверхні Землі. Ці частинки здатні змінювати циркуляцію повітряних потоків, що може впливати на виникнення і рух ураганів.

Дослідники зазначають, що повітря має тенденцію змішуватися більше турбулентному, коли в ньому присутній пил. У пустелях повітря і пил змішуються таким чином, що пил піднімається високо вгору і довго не осідає. Чим довше частинки пилу залишаються в атмосфері, тим далі вони осідають від свого джерела. Наприклад, частинки пилу з Сахари можуть переміщатися в атмосфері на тисячі кілометрів, досягаючи Карибського басейну.

Автори роботи дійшли до висновку, що цифри запиленості атмосфери Землі в кліматичних моделях повинні бути скореговані, що краще підготує людство до того, що буде відбуватися на Землі вже у найближчому майбутньому.

Читайте також:
Наслідки зміни клімату в Україні досліджуватиме Світовий банк
Людство «спалює» власне майбутнє: наслідки зміни клімату будуть катастрофічними, – ООН
Зміна клімату може стати причиною частіших спалахів ГРВІ по всьому світу