У Японії побували юні дзюдоїсти з Київщини (ВІДЕО)
Юні дзюдоїсти з постраждалих від війни українських міст Київщини відвідали Японію, батьківщину дзюдо, де провели не лише інтенсивні тренування, а й долучилися до культурних заходів.
Завершився візит українських атлетів урочистою подією за участю Посольства України в Японії, Всеяпонської федерації дзюдо, президента Кодокану — легендарного інституту дзюдо, керівництва спортивних організацій Японії та інших поважних гостей.
"Зараз, коли Україна переживає складні часи, проєкт Olympic Dreams заслуговує на всебічну підтримку, — підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол України Сергій Корсунський. — Я особисто займався дзюдо, і знаю, як важливо дотримуватись безперервності тренувань попри всі обставини".
Японська сторона організувала насичену програму перебування для дітей-дзюдоїстів з України. Члени Комісії спортсменів Всеяпонської федерації дзюдо також виступили на заняттях з дзюдо та поділилися своїми техніками: Misato Nakamura — триразова чемпіонка світу (2009, 2011, 2015) та бронзова призерка Олімпійських ігор 2008 та 2016, Hisayoshi Harasawa — срібний призер Олімпійських ігор 2016, Ryunosuke Haga — бронзовий призер Олімпійських ігор 2016 та чемпіон світу 2015 та Ono Yoko — срібна призерка чемпіонату світу з дзюдо 2021 року.
Чемпіон світу, Олімпійський чемпіон і чемпіон Японії у відкритій категорії, президент Kodokan Judo Institute Haruki Uemura підкреслив, що двері першої у світі школи дзюдо — інституту Кодокан — відчинені для українських спортсменів.
Учасники проєкту мали можливість дізнатися більше про японську культуру та традиції, відвідати Олімпійський музей Японії та музей Інституту Кодокан, пізнати таємниці чайної церемонії, а також відвідати турніри не тільки з дзюдо, а й з таких популярних в Японії видів спорту як сумо, бейсбол та регбі. Українські спортсмени спільно зі своїми японськими друзями взяли участь в екологічній акції — прибиранні пляжу біля школи Tokai University Shizuoka Shoyo High School. До речі, цей пляж знаходиться поруч з сосновим бором Міхо, що є складовою об’єкту Світової спадщини ЮНЕСКО в Японії, центром якого є гора Фуджі.
Японська мрія українських дзюдоїстів не здійснилася б без злагодженої роботи команди, зокрема Анатолія Бойко, Олександри Новікової, Карена Балаяна та Олександри Старкової, які на всіх етапах проєкту цілодобово віддавали себе його реалізації та побудували міцний міст комунікації з Японією. Роботу команди Olympic Dreams було відзначено грамотами Посольства України в Японії.
Проєкт міжнародних спортивних таборів Olympic Dreams реалізується Благодійним фондом "Майбутнє — дітям" вже понад півтора року. Формат проведення спортивних таборів за цей час було успішно реалізовано у 6 країнах: весною 2022 — в Ізраїлі, влітку 2022 в Греції, зимою та весною 2023 року — на території Республіки Кіпр, влітку 2023 — в Іспанії, восени 2023 — в Словаччині та Японії.
Проєкт незмінно підтримується Міністерством молоді та спорту України, НОК України Київської області, Федерацією дзюдо України, міською радою м. Ірпінь та низкою посольств приймаючих країн.
Читайте також:
У Бучанській громаді пройшла військово-патріотична гра "Джура";
Гостомельська громада підписала меморандум про співпрацю з організацією "Arce noVa";
У Бучі запрацював Київський обласний центр допомоги українським захисникам;
Для підтримки військових на Київщині запускають мобільний Veteran Hub.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.