У Вишгороді відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод за півмільйона євро
Лабораторія досліджуватиме характерні для Дніпра, Прип'яті і Десни речовини та виявлятиме вплив країн-сусідів на спільні водойми.
Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.
Україна спільно з Європейським Союзом обладнали сучасну лабораторію у Вишгороді. На створення лабораторії витратили майже півмільйона євро українських та європейських коштів.
«Тут робитимуть аналіз води на нових приладах. Вони здатні визначати важкі метали, промислові хімікати та пестициди, навіть у низьких концентраціях», -
пресслужба Міндовкілля
Як повідомляв «Погляд», нещодавно стало відомо, що Дніпро, головна водна артерія країни, забруднена речовинами, які були заборонені ще у 60-х роках минулого століття. До слова, концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми. Через це, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.
Тож нова лабораторія, досліджуючи характерні для Дніпра, Прип'яті, Десни речовини, виявлятиме вплив країн-сусідів на спільні водойми й забруднювачів. Результати цих досліджень дозволять зменшити ризики, пов’язані з наслідками від промислового забруднення і сільського господарства для людей, екосистем та секторів економіки, які використовують воду.
Інші лабораторії в Україні
Варто зауважити, що у Дністрі, річковий басейн якого охоплює сім областей України, також виявили 108 забруднювачів, серед яких пестициди, метали та фармацевтичні препарати.
Проте у Міндовкіллі зазначають, що крім лабораторії у Вишгороді, в Україні створено ще три лабораторії для забезпечення контролю якості води відповідно до європейських стандартів. Вони розташовані у Івано-Франківську, Слов’янську та Одесі.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Міндовкілля збирається «перезавантажити» водну політику України.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.