13.06.2018
Наталія Проценко 0
12 червня у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ стартувала школа юного бджоляра, до якої запрошують дітей віком від 7 до 15 років.
Записалися до школи у перший день її роботи близько десятка юних вишгородців. Діти приходили і самі, і в супроводі батьків – і хлопчики й дівчатка. Серед них немало тих, чиї батьки чи дідусі займаються бджільництвом, і діти хотіли б продовжити сімейну справу.
На ознайомчому занятті діти дізналися загальну інформацію про медоборне ремесло, про термінологію пасічників тощо.
А 14 червня почнеться основний курс початкового циклу школи юного бджоляра. Він розрахований на п’ять занять, які проходитимуть у форматі майстер-класів, під час яких діти отримають і теоретичні знання, і спробують дещо зробити практично. Зокрема, дізнаються про утримання бджіл на пасіці, про історію створення вулика, про особливості будови бджоли та життя її в рамках сім’ї, тощо.
Завідувач еспозиції "Від бортництва - до вуликового бджільництва", керівник школи юного бджоляра Олексій Скоростецький, педагог за фахом, і пасічник зі стажем за покликанням, знає, як у доступній і цікавій формі подати матеріал. Він зауважує, що після проходження першого етапу занять можна буде запропонувати дітям наступний, уже вищого рівня.
Для дітей, які бажають зайнятися бджолярською справою, але не зможуть записатися на нинішній набір, пізніше буде оголошено новий.
А на черзі – для дорослих запрацює товариство пасічників–початківців. Вочевидь, довго чекати цієї події не доведеться, бо вже є немало бажаючих долучитись до вивчення азів бджолярської справи.
Джерело: прес-служба Вишгородського історико-культурного заповідника