#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Здоров'я
Українка

У ВООЗ хочуть забезпечити бідні країни тестами на коронавірус

29.09.2020 0 Оксана Кириленко 0

28 вересня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що вона і її провідні партнери узгодили план розгортання 120 млн експрес-тестів для діагностики коронавирусу, щоб допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу заповнити прогалину в тестуванні з допомогою багатших країн.

Фото ivonnewierink/Depositphotos

Тест коштуватиме 5 доларів за штуку. Для експрес-тестів на основі антигенів, ВООЗ минулого тижня опублікувала список для використання в надзвичайних ситуаціях, програма спочатку вимагає 600 млн доларів і повинна початися вже в наступному місяці, щоб забезпечити кращий доступ до областей, до яких важче дістатися з тестами ПЛР, які часто використовуються в багатьох багатших країнах.

Про це пише AP.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус назвав цю програму «хорошою новиною» в боротьбі з COVID-19.

«Ці тести дають надійні результати приблизно через 15-30 хвилин, а не годин або днів, за нижчою ціною і з менш складним обладнанням», - сказав він. «Це дозволить розширити тестування, особливо у важкодоступних районах, де немає лабораторій або достатньо підготовлених медичних працівників для проведення тестів ПЛР».

Доктор Катаріна Беме, виконавчий директор некомерційної групи під назвою «Фонд інноваційних нових діагностичних засобів», заявила, що впровадження буде в 20 країнах Африки і буде покладатися на підтримку груп, включаючи Ініціативу Клінтона з доступу до здоров'я. Вона сказала, що діагностичні тести будуть надані SD Biosensor і Abbott.

Проте зазначимо, що багаті країни також зіткнулися з проблемами при розгортанні точних тестів, і саме тестування не є панацеєю - всі країни, такі як Франція і США, час від часу стикалися з затримками і збоями, а експрес-тести в Великобританії та Іспанії виявилися неточними.

Зауважимо, що Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про створення нового ефективного експрес-тесту, який може визначити наявність COVID-19. Такий тет зможе виявити коронавірусну інфекцію протягом 15-30 хвилин.

А його вартість наразі оцінюють у 5 доларів за один екземпляр.

Крім того, такий експрес-тест не потребує складного лаболаторного обладання. 

За даними ВООЗ, протягом шести місцяв буде закуплено 120 млн нових експрес-тестів, які будуть доступними для країн з низьким і середнім рівнем доходів. 

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що ВООЗ прогнозує ще один мільйон смертей від COVID-19.