Новини
Новини Київської області
Вишгород

У Вишгороді працює соціальне підприємство "Вільна нитка" (ВІДЕО)

Основним продуктом майстерні є сорочка з історією. А ще у "Вільній нитці" безкоштовно навчають вишиванню жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Мова йде про соціальне підприємство "Вільна нитка": у цій майстерні спочатку безкоштовно навчають вишиванню жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, потім їм надають роботу.

Про це повідомляє Голос Америки.
Волонтери з української діаспори у США допомогли підприємству придбати обладнання, а тепер демонструють вишиванки на різних заходах та фестивалях і продають американцям, які, купуючи традиційний український одяг, дізнаються більше і про історію України, і про умови життя в країні під час повномасштабного війни.

Покупці зі США із початком повномасштабної війни Росії проти України через волонтерів замовляють вишиванки в українських майстринь, аби підтримати жінок матеріально, а також придбати унікальні речі з історією та традиційними візерунками.

На підприємстві безкоштовно навчаються вишиванню та працюють жінки, які постраждали від війни, опинилися у складних життєвих обставинах і потребують соціалізації.

"Я взагалі ніколи не вишивала, але бачте, де працюю! Бо це в крові, генетичний код, закладений в українських жінок на це: на вишивання, на рукоділля! Вирішила доєднатися до команди "Вільної нитки", тому що мені дуже цікава ця робота, вона дуже творча, бо кожна жінка в такій творчості, як-от вишивання, вʼязання, ткацтво, вона в цій праці отримує силу свою жіночу".

Багато жінок, які навчалися в їхній майстерні, стали підприємицями і відкрили власний невеличкий бізнес.

Засновниця соціального підприємства "Вільна нитка" Наталія Дресвяннікова розповіла, що одна з жінок, яка працювала з ними, понад 4 роки провела в полоні. Тепер жінка змогла відкрити власний бізнес.

Влітку 2022 року Дресвяннікова відкрила вишивальну майстерню в модульному будинку в Бучі і двері підприємства відчинили для всіх жінок, які цікавилися вишиванням і потребували підтримки. Згодом із Бучі майстерню перенесли до Вишгорода.

Найбільшим попитом серед покупців у США, кажуть волонтери Гуманітарного центру при церкві святого Андрія, користується вишиванка з кримським мотивом.

Вас також можуть зацікавити такі новини: