Україна
Новини Київської області
Здоров'я

Не чекай з чекапом: лікарі "Охматдиту" безкоштовно перевіряють здоров'я дітей

Від початку деокупації Житомирської, Київської та Чернігівської областей лікарі "Охматдиту" на волонтерських засадах їздять у малодоступні регіони та оглядають дітей.

Не чекай з чекапом: лікарі
Фото надане БФ "МХП-Громаді"

Починаючи з весни 2023 року за підтримки Благодійного фонду «МХП – Громаді» вони почали виїжджати в інші регіони: Вінницька, Черкаська, Київська, Дніпропетровська області. 

Благодійний проєкт «Скарбничка здоров’я» реалізується спільно з Національною Дитячою спеціалізованою лікарнею МОЗ України «Охматдит», за підтримки БО «БФ МХП - Громаді».

Це не перша медична ініціатива фонду. У 2019 році з'явилася благодійна програма “Лікар для села”. Медики приїздили до сел та надавали безкоштовні консультації людям. 

В межах проєкту «Скарбничка здоров’я» лікарі безкоштовно оглядають усіх охочих дітей із важкодоступних регіонів. З цього року виїзди проводять під гаслом #нечекайзчекапом. Лікарі закликають батьків частіше водити дітей на профілактичні огляди. Вчасне обстеження допомагає помітити найменші ознаки патологій, зупинити їхній розвиток і здійснити профілактику. За 2023 рік мобільна бригада лікарів оглянула понад 2900 дітей. 

“Чек-Ап вчасний - це найбазовіша річ, яку ми повинні робити своїм дітям. Поділюся своїм досвідом у мене двоє дітей неповнолітніх, один повнолітній. Богдана їй 7 років, Наталка 10 років і я живу і Черкасах в обласному центрі. І навіть мені важко зібратись через нестачу часу і зробити їм якісний медогляд. І я скористалась нашою програмою, ми приїхали в Канев і пройшли медогляд у лікарів Охматдиту. Це неперевершений рівень, тому що дуже велика увага”, - розповідає директорка Благодійного Фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.  

Не чекай з чекапом: лікарі
Фото надане БФ "МХП-Громаді"

Проєкт “Скарбничка здоров'я” має на меті покращити здоров'я дитячого населення шляхом доступної та кваліфікованої медичної допомоги. Лікарі співпрацюють з усіма медичними закладами областей до яких виїжджають. Мобільна бригада складається із всіх вузьких фахівців, які можуть бути у дитячій службі. Дітей консультують 20 лікарів за 17 напрямками: педіатри, гематологи, ортопеди, хірурги, урологи, гінекологи, психологи, кардіологи, ендокринологи, неврологи, гастроентерологи, алергологи, окулісти, ЛОР-спеціалісти, стоматологи, лікарі функціональної діагностики та лабораторна служба.  Місце роботи обирається у співпраці з місцевою владою. 

“Діти в громадах так само як і дорослі потребують професійного лікарського огляду. Адже вони не приймають самі рішення, не знають особливостей свого тіла й не можуть вчасно сказати, коли їм щось болить чи турбує. Також з дитиною потрапити у районний центр чи обласний теж складно. Особливо під час тривог, коли громадський транспорт зупиняється, люди йдуть в укриття. Логістично це дуже складно”, - розповідає директорка Благодійного Фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.

Про нове та сучасне обладнання для «Охматдиту»

Щоб зробити огляди в регіонах ефективнішими, благодійники допомогли з придбанням важливого обладнання, яке суттєво пришвидшує забір аналізів та видачу результатів благодійним фондом „МХП-Громаді“ було придбано три аналізатори 

(гематологічний біохімічний, та аналізатор електролітів).

Гематологічний аналізатор дає можливість провести розширений аналіз крові за 23 параметрами всього за одну хвилину. Біохімічний аналізатор має продуктивність у понад 200 тестів за годину. Діти не відчувають уколу аналізатора, а лише дотик до пальця. 

“Ми на них витратили мільйон сто тисяч гривень. Оскільки наші стосунки тривають, відповідно будуть тривати і такі партнерські закупівлі”, - говорить директорка Благодійного Фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.  

Результат по аналізам видається протягом години. 

Це дозволяє виявити різні захворювання крові, такі як анемії, зниження кількості лейкоцитів і зміну лейкоцитарної формули, деколи тромбоцитопенії, деколи недоброякісні процеси кровотворної системи та лімфатичних вузлів. Тобто те, що ми можемо зробити при такому первинному огляді”, - розповідає завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит» Ольга Медведєва. 

Після оцінки результатів аналізів лікарі надають батькам рекомендації. Дітей у разі необхідності можуть направити на дообстеження, лікування або на госпіталізацію в профільне відділення лікарні “Охматдит”. 

“З тих дітей, що ми дивились з фондом, ми направили 120 дітей в наш стаціонар, десь 2 тисячі на дообстеження в нашу поліклініку. Ми подивились більше 2500 дітей і ми зробили цим дітям 13 тисяч візитів. Тобто на одну дитину у нас припадає 4 візити. Це дуже добра цифра”, - зазначає завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит» Ольга Медведєва. 

Не чекай з чекапом: лікарі
Фото надане БФ "МХП-Громаді"

Як проходить обстеження 

Наприкінці жовтня в селі Мирне на Київщині відбувся огляд дітей лікарями з «Охматдит» в межах проєкту «Скарбничка здоров’я». 26 лікарів столичного медзакладу оглянули всіх охочих дітей. Усі аналізи робили на новому медобладнанні, яке благодійники з «МХП-Громаді» напередодні передали Охматдиту.  Побачила як працюють лікарі блогерка, волонтерка та мама сина Галина Смеркова. 

“Я була здивована кількістю людей, які прийшли туди. Я була здивована загальною атмосферою і я дійсно підтверджую слова, що діти не були на стресі. Вони між собою всі спілкувалися, вони всі гралися, малювали, вони приходили і здавали ті аналізи і також не було ні крику, ні плачу, все дуже легко та усміхнено”, - розповідає Галина Смеркова. 

Хто може пройти безкоштовний чекап

Проєкт «Скарбничка здоров’я» є унікальним, бо надає можливість обстежувати дітей під час війни та вносити дані в електронну базу. Отримати допомогу від кращих лікарів можна у рідному місті. На сьогодні вже обстежено 12 тисяч дітей починаючи з травня 2022 року. Чекап можуть пройти усі охочі, але у першу чергу програма розрахована на дітей з малозабезпечених родин та з особливостями розвитку.  


Раніше ми розповідали, що у Бучі розглядається ініціатива щодо створення центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Цей центр буде займатися наданням послуг з реабілітації, починаючи з молодшого віку і завершуючи подальшою психотерапією та діагностично-корекційним супроводом.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.