У світі можливий дефіцит кави та чаю. Скільки коштує чашка американо на Київщині
Як довго зможуть пити улюблену каву українці, та скільки зараз коштує чашка американо на Київщині – дізнався “Погляд”.
Сьогодні кава стала справжнім культом, без неї не обходиться жоден заклад громадського харчування. Кава – стиль життя. Все більше людей відчувають свою неможливість нормально жити і працювати без чергової чашки міцного еспресо. У кожного цей бадьорий напій викликає різні асоціації: для одних - чудова нагода побути наодинці, для інших - початок продуктивного дня.
Втім, зовсім скоро на людство може чекати здорощення та дефіцит найпопулярнішого напою. Через пандемію у світі скоротилося виробництво кави, а заодно й чаю.
Виробниками кави є такі країни як: Колумбія, Бразилія, Перу, Мексика, Ефіопія, Гватемала. Вони утвоюють так званий кавовий пояс світу. Однак, збір кави - важка робота. Як пише видання Вloomberg, сільськогосподарські руки працюють на кавових плантаціях зранку до ночі. Робітники шукають боби, які вже достатньо дозріли для збору, але при цьому вони не мають пошкодити решту урожаю. Так як робота збирачів низькооплачувана, працівники мешкають згуртовано. А це, у свою чергу, створює високий ризик поширення вірусу.
Зазначається, що у Бразилії, яка є найкращим світовим виробником арабіки, велика частина роботи механізова, що дозволяє захистити виробників від недоліків людського фактору. Проте, в Колумбії, яка посідає друге місце, багато врожаю все ще збирають вручну.
Також через карантинні обмеження катастрофічно бракує робочих рук: в Індії, у Кенії – основних постачальниках чаю, як наслідок – чимала нестача напою. До того ж у світі стали настільки більше пити каву, що заради нових площ кавового дерева почали вирубати чайні плантації.
Національна федерація виробників кави в Колумбії, відома як Fedecafe, співпрацює з урядом над розробкою протоколів, які допоможуть запобігти захворюванню працівників, щоб забезпечити достатню кількість робочої сили за допомогою залучення безробітних з інших галузях.
Поки ціни на каву не підвищили через те, що зерна купують зеленими, а потім обсмажують. Однак, вартість може змінитися, адже все залежить від СОVІD: піде він на спад чи почнеться знову.
Як тільки оптовики зрозуміють, що нового урожаю з кавових плантацій чекати марно, ціни одразу почнуть зростати. Першою ознакою стане звуження асортименту. Тому, як зауважують експерти, кавомани усіх країн повинні вже запастись улюбленим сортом та навчитись готувати каву вдома.
Зараз пересічний українець може купити кавовий напій на будь-який смак: від інтенсивної арабіки до делікатного капучино чи латте. Залежно від вибору змінюється й ціна. Так, наприклад, за чашку американо жителі Київщини в середньому віддадуть 18 грн.
Отже, найдешевше посмакувати кавою можна у Фастові, найдорожче – у Василькові. Як бачимо, ціни на Київщині різні. На дефіцит кави продавці не нарікають, але пандемія відчутно вдарила по прибутках кав'ярень, значна частина з яких зачинилися в період карантину.
Нагадаємо, на які сфери життя вплинула епідемія коронавірусу – читайте на "Погляд".