Новини
Світ-суспільство
За кордоном

У Польщі тривають мітинги противників заборони абортів


27 січня на вулиці польських міст вийшли тисячі людей, які протестували проти набуття чинності рішення Конституційного суду Польщі про посилення заборони абортів.

Як повідомляє DW із посиланням на інформагенцію AFP, у Варшаві демонстранти спочатку зібралися біля будівлі суду, а потім пройшли ходою до штаб-квартири правлячої в країні партії "Право і справедливість" ("ПіС").

Акція протесту у Варшаві 27 січня

Мітинги були мирними, проте їхні учасники фактично ігнорували карантинні обмеження, запроваджені в країні у зв'язку з пандемією COVID-19. Акції протесту пройшли також у Лодзі, Вроцлаві, Щецині та Катовіце.

Протестувальники вигукували гасла за право жінок на аборт та проти "ПіС". На їхніх плакатах були написи "Я думаю, я відчуваю, я вирішую" та "Свобода вибору без терору".

Що обурило мітингувальників

Рішення про те, що аборт через патологію плода суперечить основному закону країни, ухваленого Конституційним судом Польщі ще 22 жовтня минулого року. Винятки були зроблені лише для вагітності, коли вона загрожує життю жінки, або якщо жінка завагітніла внаслідок зґвалтування або інцесту. Ця постанова фактично запровадила заборону на аборти у Польщі.

Це рішення суду мало набути чинності ще 2 листопада минулого року, однак 3 листопада стало відомо, що польський уряд вирішив відкласти впровадження цього рішення через хвилю масових протестів, що прокотилися країною.  У наступні дні в країні очікується подальші акції протесту.

 Повертаючись до України, зауважимо, раніше «Погляд» повідомляв про жителів ЖК Green yard і “Барвиха”, які мітингували біля ірпінської міськради.

Читайте також про жителів вулиці Павленка в Ірпені, які вийшли на черговий мітинг проти забудови.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.