Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

У МОЗ розповіли про тестування на коронавірус та гуманітарну допомогу


Через зменшення кількості звернень громадян щодо тестування на коронавірусну хворобу деякі лабораторії МОЗ завантажені лише на 50%.

фото - freepik.com

Так, за минулу добу було здійснено 26 839 тестувань, із яких методом полімеразно-ланцюгової реакції – 22 149, а методом імуно-ферментного аналізу – 4 690). Про це доповів на ранковому брифінгу 21 грудня очільник МОЗ Максим Степанов. Також він повідомив, що активних хворих на COVID-19 в Україні стало суттєво менше.

Крім того, в Україні 10 днів тому було запроваджено експрес-тести на антиген до SARS-CoV-2. Зокрема, за минулий тиждень було проведено цим методом 6 355 тестувань, позитивними виявилися 1 063 тести.

23 грудня очікується додаткова поставка 1,5 млн експрес-тестів, які будуть одразу розподілені серед сімейних лікарів.

Оскільки лабораторії МОЗ можуть здійснювати близько 75 тис. тестувань на добу, а на сьогодні в них для дослідження на COVID-19 знаходиться лише 391 зразок від осіб, які мають ознаки коронавірусної хвороби, відомство планує значно розширити перелік осіб, які будуть проходити тестування. Про заяви МОЗ розширити коло осіб, яких тестуватимуть в Україні на коронавірус, щоб охопити тестуванням якомога більше людей, «Погляд» писав раніше.

фото - freepik.com

Допомога Україні від Чехії

Чехія надала Україні гуманітарну допомогу для медичних потреб. Зокрема, йдеться про засоби індивідуального захисту для лікарів: близько 100 тисяч хірургічних масок, 5 тисяч захисних костюмів, 10 тисяч бахіл, 10 тис. респіраторів, 1 тис. захисних окулярів, які були поставлені в Україну 18 грудня.

Усе це вже розподілено по регіонах Україні і найближчим часом буде доставлено до обласних департаментів, зауважив заступник міністра охорони здоров’я України з питань євроінтеграції Ігор Іващенко.

Нещодавно "Погляд" вже інформував, що українці стали менше звертатись за тестуванням на COVID-19.

Також ми писали, що МОЗ робитиме 1 млн експрес-тестів на місяць.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.