Новини
Суспільство
Екологія
Земля
Новини світу

У людства є лише 11 років, аби змінити вектор шляху: в ООН представили звіт по зміні клімату


Фото МООНСГ/Л.Абасси

«За минулий рік на планеті від екстремальних погодних явищ, пов'язаних зі зміною клімату, постраждало 62 мільйона чоловік», – йдеться у доповіді Всесвітньої метеорологічної організації, яку в четвер на спільній прес-конференції в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку представили Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш і голова Генеральної Асамблеї Марія Фернанда Еспіноса.

Більше 1600 людей загинули в Європі, Японії і США через рекордну спеку і лісові пожежі. А найпотужніший тайфун Мангхут, що обрушився на Філіппіни й інші азіатські країни, забрав життя 134 людей, загалом від стихії постраждали 2,4 мільйона чоловік. Повідомляють Новини ООН.

Фото USDA/П.Бушманн

Нагадаємо, в Україні також наростають темпи глобального потепління.

А нещодавно стало відомо, що у Києві тривалість метеорологічного літа зросла до чотирьох місяців.

За підрахунками експертів ВМО, з 17,7 мільйонів внутрішньо переміщених осіб 2 мільйони змушені були покинути свої будинки, рятуючись від стихійних лих і екстремальних погодних явищ – повеней, посух і буревіїв.

Глобальне потепління і забруднення навколишнього середовища привело до погіршення якості повітря, повідомляють автори доповіді. Це негативно позначається на здоров'я мільйонів людей.

«Вплив зміни клімату на здоров'я людей стає все більш помітним. Число людей, які страждають від екстремальної спеки, з початку століття збільшилася на 125 мільйонів, також зростає кількість смертельних випадків», – сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. – «Спека та забруднене повітря – це дуже небезпечна комбінація, особливо з урахуванням того, що періоди рекордної спеки стають все довшими і зустрічаються все частіше».

Екстремальні кліматичні явища – серйозна перешкода в боротьбі з голодом і недоїданням. Згідно з даними ООН, останнім часом кількість голодуючих на планеті знову почало зростати, хоча раніше, протягом тривалого періоду, цей показник скорочувався. У 2017 році кількість людей, які не отримують повноцінного харчування, досягло 821 мільйонів.

Також експерти зазначили, що глобальне потепління призвело до серйозних змін у навколишньому середовищі, деякі з них – незворотні. Постраждали практично всі екосистеми планети, в першу чергу – морські; скорочується вміст кисню в світовому океані. Під загрозою зникнення знаходяться цілі види рослин і тварин.

«Необхідно діяти невідкладно. Ми знаходимося на критичній позначці. У нас є всього 11 років для того, щоб змінити вектор нашого шляху», – заявила на відкритті заходу голова Генасамблеї ООН Марія Фернанда Еспіноса.

Фото ООН/М.Элиас

За її словами, 2019 рік має стати роком активної боротьби зі зміною клімату за участю всіх країн.

Нагадаємо, в Україні прийнято Закон щодо нової екологічної політики.