Анонси
Культура
Київщина-суспільство
Київ

У Києві з нагоди 80-річчя українського мандрівника Валерія Петущака відбудеться відкрита зустріч


Захід проходитиме 26 лютого 2020 року о 14:00 в конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ України (м. Київ, вул. Солом’янська, 24). Учасники зустрічі познайомляться з Валерієм Петущаком – українським мандрівником, науковцем, письменником, фонд особового походження якого зберігається у Центральному державному електронному архіві України

Валерій Петущак – перший український мореплавець, який разом із дружиною Наталією Македон на яхті «Лелітка» здійснив навколосвітню подорож під жовто-блакитним прапором незалежної України.
Своїми враженнями про навколосвітню подорож досвідчений мореплавець поділився у своїх книжках: «Солоний гопак» (2005); «Ходіння за три океани. Як козаки навколо світу обійшли» (2009).

Крім улюбленої справи та пов’язаної з нею громадської діяльності (голова комісії з вітрильного туризму Федерації спортивного туризму України), Валерій Петущак, як кандидат технічних наук, досліджував численні явища та експерименти, що не може пояснити сучасна електродинаміка. Зустріч з подружжям Петущаків-Македонів є унікальною можливістю не лише дізнатися про пригоди та поневіряння, що переслідували екіпаж «Лелітки» під час подорожі, але й отримати поради мореплавців, як обійти на яхті навколо Землі, дати відчайдушну відсіч атаці акули, протистояти дванадцятибальному шторму, морським піратам західного узбережжя Африки.


Під час виступу відбудеться демонстрація аудіовізуальних документів, що відображають різнобарв’я життя та діяльності Валерія Петущака. Буде презентовано онлайн-виставку за документами особового походження в електронній формі, що зберігаються в ЦДЕА України. У рамках заходу відбудеться урочисте передавання Валерієм Петущаком документів особового походження до ЦДЕА України.

Захід відкритий для всіх зацікавлених.