Новини
Україна
Київ

У Києві відкрили виставку, присвячену волонтерам з Горенки (ВІДЕО)

Виставка української фотографки-документалістки Олени Гром. В експозиції проєкту — фото та відео, що розповідають про спільноту жінок, учасниць волонтерської групи з плетіння маскувальних сіток "Горенські Мавки".

Dymchuk Gallery представляє виставку "Мавки. Камуфляж" української фотографки-документалістки Олени Гром.

В експозиції проєкту представлені фото та відео, що розповідають про спільноту жінок, учасниць волонтерської групи з плетіння маскувальних сіток "Горенські Мавки".

Героїні проєкту — мешканки українського села Горенка Бучанського району. У березні 2022 року село опинилося на лінії фронту і було під постійними обстрілами. За даними ООН, внаслідок російської агресії в Горенці було зруйновано 77% будівель. Для місцевих жителів, які стали свідками смертей та руйнувань, ці події лишились важкою травмою. Звільнення Київської області дало поштовх до відбудови села та відновлення соціальних зв’язків у громаді, але війна триває. Тож жінки Горенки організували волонтерську групу "Горенські Мавки". У них різний вік, професії, соціальний статус, але їх об’єднує бажання робити важливе разом. Учасниці групи виготовляють сітки, які імітують природний ландшафт, та "кікімори" — маскувальний одяг для снайперів і розвідників, що робить військових непомітними та рятує життя.

Потреба в таких засобах є завжди, тож спільнота постійно працює задля підтримки військових. Волонтерки переконані, що маскувальні вироби, виткані з любов’ю та вірою, мають силу оберега.

На думку Олени Гром, назва об’єднання "Горенські Мавки" є проявом національної ідентичності спільноти. Мавка — істота української міфології, що часто зустрічається в українських легендах, художніх творах, мистецтві; зазвичай має вигляд лісової дівчини, яка одягнена в білу сорочку з довгим волоссям зеленого кольору; амбівалентна постать на межі світів живих і мертвих, яка вважається символом сили та жіночності, самовідданої любові.

За словами авторки, камуфляж, як абстрактний візерунок, пропонує низку інтерпретацій: від скритності до хоробрості, від краси ідилічного пейзажу до нервового напруження снайпера. Така алюзія показує героїнь проєкту в їхній вразливості й водночас як захисниць.

Нагадаємо, у Національному центрі "Український Дім" триває виставка "МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.