Новини
Суспільство
Події

У Києві іноземні посли заспівають український "Щедрик"

Всесвітньовідомий український твір "Щедрик" вже давно став символом різдвяних свят.

У Києві іноземні посли заспівають український

Сьогодні, 14 грудня, в день Старого Нового року або ж свята Василя біля Міністерства закордонних справ України в Києві іноземні посли заспівають "Щедрик" українською. В акції візьмуть участь дипломати, які стали слухачами освітнього курсу "Українська мова для дипломатів", повідомляють у Вечірньому Києві.

До слова, в світі український "Щедрик" знають під назвою Carol of the bells. Твір для хору створив український композитор Микола Леонтович на початку ХХ століття. Знаним у ввсьому світі він став після гастролей хору Олександра Кошиця в країнах Європи та США. Сьогодні український "Щедрик" співають можна почути в усіх куточках світу англійською, німецькою, іспанською, японською.

Сьогодні ж біля будівлі МЗС українською "Щедрик" виконають: Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, Ганна Крисюк, президентка Міжнародного жіночого клубу «Business Woman Club», Володимир Бугров, ректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Марина Соботюк, дослідниця традицій української культури, співзасновниця ГО «Інститут культури України», посли Великої Британії, Чорногорії, Куби, Аргентини, Словаччини в Україні та інші.

Нагадаємо, напередодні Старого Нового року в Україні здавна відзначали Щедрий вечір. Вітальників, що ходили з поздоровленнями, називали щедрувальниками, а віншувальні пісні — щедрівками.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.