Новини
Україна
Горенка
Здоров'я

У Горенці амбулаторію обладнали сонячною електростанцією та новітньою системою опалення

Це перший медичний заклад в Україні, де встановлена така енергоефективна система.

У Горенці амбулаторію обладнали сонячною електростанцією та новітньою системою опалення - зображення

На Київщині модернізували амбулаторію з використанням джерел "зеленої" енергії. Про це повідомили в Telegram-каналі Верховної Ради України.

Мова йде про медичний заклад у селі Горенка, який на початку війни  був пошкоджений ворогом. Зокрема, там вийшла з ладу система опалення, тож будівля потребувала суттєвого оновлення. Модернізувати амбулаторію вирішили, виходячи з сучасних стандартів "зеленої" енергії.

"Під час відбудови амбулаторії встановили сонячну електростанцію та оновили систему опалення з використанням теплового насоса ґрунт‒вода", ‒

пресслужба Верховної Ради України

Зазначається, що такі заходи дозволять витрачати на опалення на 80% менше коштів, а також амбулаторія зможе за рахунок автономного енергопостачання покривати до 60% своїх потреб. Це перший медичний заклад в Україні, де встановлена така енергоефективна система.

До слова, в умовах планових та аварійних відключень заклад завжди матиме тепло та світло.

За підрахунками експертів, витрати за реконструкцію системи опалення та встановлення сонячних панелей окупляться за 6-7 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Київський обласний перинатальний центр облаштували новітнім обладнанням. А навесні медичні заклади Бородянки та Ірпеня отримали станції Tesla Powerwall. Натомість, як стало відомо, в Броварській лікарні робитимуть операції на судинах.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.