Новини
Вишгород
Вибори

У день виборів на Вишгородщині «зросла» кількість населення


Порушення виборчого законодавства під час голосування на місцевих виборах у Вишгородському районі фіксують і поліція, і народні депутати, і журналісти, й громадські активісти.

Фото ІА "Погляд"

Зокрема, народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк зауважила, що під час об’їзду виборчих дільниць у 96 окрузі помітила низку порушень: «Не всі дільниці відкрились вчасно. Не на всіх виборчих дільницях пронумеровані виборчі бюлетені, члени комісії нумерують їх власноруч. На одній з виборчих дільниць бюлетені намагались вивезти. Викликали поліцію».

Також Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, що по Вишгородському району курсують «журналісти» спортивної статури від газети одного з учасників перегонів.

«Була потасовка біля школи Сузір’я», - зауважила народний депутат.

Також вона повідомила, що інформаційні бюлетені однієї партій  розкладені не скрізь, іноді вони приховані під стосом інших паперів.

Та, вочевидь, на цьогорічних виборах наймасштабнішим є «одноденне зростання» кількості населення у селах чи містах.

Це помітила й Ольга Василевська-Смаглюк. «На деякий дільницях приріст населення за останні роки сягає 300 осіб. І це села, не міста», зазначила вона.

І це не єдине повідомлення про людей, які приїхали проголосувати.

Зокрема, повідомляється про те, що у Нові Петрівці привезли цілий автобус голосувальників, які порозбігалися, тільки-но приїхала поліція.

Також у соцмережі з’явилось повідомлення, що в одній з квартир за адресою вул. Набережна, 2, прописані 22 особи.

«Людина, яка з'явилася голосувати як мешканець цієї квартири, не змогла відповісти на жодне питання про хоча б орієнтовне місце розташування будинку і квартири», - йдеться у повідомленні.

Звичайно, відреагувати на порушення і дати свою оцінку має поліція.

Також помітила порушення і поділилася у соцмережі своїми думками журналістка Марина Кочелісова.

Ось що вона написала: «Побачила на власні очі біля своєї дільничної виборчої комісії: 1) На входій у середині дві "точки" з інформаційними бюлетенями про політичні сили - учасники виборів. По-перше, не всі. По-друге, не в алфавітному порядку. Голова комісії моєї виборчої дільниці інформував, що за порядком розташування в бюлетенях, але це не так (до того, у кожному з 4-х бюлетенів порядок різний). 2) На підході до ДВК деякі кандидати в депутати пояснювали виборцям, де саме ставити галочки й які писати номери. 3) У приміщенні ДВК плакати з фотографіями та ПІБ кандидатів розташовані зліва-направо, попри те, що вхід справа. Написати вгорі "голова ОТГ/мер", "міські" і "районні" "депутати", "ваш представник в облраді" дільнична виборча комісія не додумалася. 5) Волонтер і коробка з 5-ма запитаннями від Президента - за територією ДВК. 6) На вході міряли температуру (для таких окрема кабінка), пропонують дезрозчин, маску, у комісії - запитували, чи має виборець власну ручку та пояснювали, як і де ставити позначки та як їх писати. Люди дуууже похилого віку в розпачі ставили галочки повсюдно (і там, де номери) - багато хто прямо на столі, де розписувалися за бюлетені».

Загалом цьогорічні вибори викликають багато емоцій. Голосування триватиме до 20 години.

Як повідомляв «Погляд», у Вишгородському районі явка виборців на 14 годину склала 20%.