Новини
Чорнобиль
Екологія

В Україні збудовано перший пусковий комплекс Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива


ДП «НАЕК «Енергоатом» повідомив про завершення будівництва у Чорнобильській зоні відчуження першого комплексу цього сховища.

Фото: ДП «НАЕК «Енергоатом».

Відомо, що вартість першого комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива становить близько 2 млрд грн.

Про це повідомили в ДП «НАЕК «Енергоатом».

Загальна вартість усього проєкту, який складатиметься з 15 пускових комплексів, розрахована на рівні 37 млрд грн. За планом повністю завершити реалізацію проєкта мають до 2040 року.

Джерело фінансування будівництва ЦСВЯП – кредитні кошти Bank of America Merill Lynch та власні кошти ДП «НАЕК «Енергоатом».

Наразі споруджено всі будівельні конструкції та інфраструктуру з приймання і зберігання ВЯП, а також сам майданчик, на якому розташовуватимуться контейнери з відпрацьованим паливом. Розпочато пусконаладку та випробування обладнання й устаткування компанії Holtec International.

Повноцінна робота першого пускового комплексу стартує у травні 2021 року –  після завершення будівництва 43-кілометрової залізничної колії, що веде до Сховища, яка з’єднає його із залізничною мережею України.

Протягом наступних 100 років на ЦСВЯП зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької та Южно-Української.

«Погляд» пиcав, що поліція спіймала порушників, які проникли до забороненої зони ЧАЕС.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що  у зоні відчуження розширили 4G покриття.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.