Новини
Чорнобиль
Екологія

У Чорнобильській зоні нарахували 37 орланів-білохвостів


У заповідній зоні триває щорічний зимовий моніторинг чисельності рідкісного птаха.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

З 14 по 17 грудня провели перший етап зимових обліків чисельності орлана-білохвоста на території Чорнобильського заповідника. Всього протягом цих днів науковці нарахували 37 орланів. Найбільшу чисельність спостерігали в долині Прип’яті – 14 особин.

«Вже після проведення обліків, 22 грудня, співробітники Заповідника виявили концентрацію орланів на ставку-охолоджувачі, де 13 птахів трималися біля останків вбитого вовками невеликого кабана», – зазначають в заповіднику.

Як повідомляв «Погляд», загальна чисельність коней Пржевальського в зоні відчуження наразі складає до 150 особин. А ще у Чорнобилі мешкає рідкісна сова, яка нападає на дослідників.

Нагадаємо, нещодавно Чорнобильський заповідник внесли до світової бази природоохоронних територій.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.

Фото: Сергій Домашевський ( Чорнобильський радіо-екологічний біосферний заповідник, Український центр досліджень хижих птахів), Катерина Корепанова (Чорнобильський радіо-екологічний біосферний заповідник), Тімур Омер, Яна Омер, Валентин Тренщун