У Чорнобилі зафіксували рідкісного метелика розміром із птаха
Днями до офісу наукового відділу Чорнобильського радіаційного-екологічного біосферного заповідника залетів несподіваний гість – метелик Стрічкарка блакитна, занесений до Червоної книги України як вразливий вид.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/10/121014124_774676639756092_1171639769818485483_o.jpg)
Комаху ще називають блакитною орденською стрічкою, повідомляють у заповіднику. Вона є одиним із найбільших представників метеликів, які живуть в Україні та й взагалі у Європі. Довжина переднього крила може сягати 45 мм, а розмах крил у польоті – до 110 мм.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/10/121017216_774676646422758_1307052512655349250_o.jpg)
Зазначається, що Стрічкарка блакитна активна вночі, тож і летить на світло.
Дізнайтесь більше про винайденого вченими робота-кальмара, який фотографує риб.
"Погляд" також нещодавно інформував, що у зоні відчуження ЧАЕС з’явиться перший веломаршрут.
Фото: Станіслав_Гуменюк та відкриті джерела