У Чехії впорядковано 36 місць українських поховань
Embassy of Ukraine in Prague оприлюднило фотоальбом, у якому представлені деякі з упорядкованих Посольством та українськими організаціями могил: зліва – стан місць до реконструкції, справа – після.
На чеській землі є немало українських могил це поховання різних років: воєнні меморіали українським воїнам, які загинули під час Першої світової війни, учасників Українських визвольних змагань, видатних діячів науки і культури та інших.
Зокрема, Чехословаччина у міжвоєнний період ХХ ст. прийняла понад 20 тисяч українських емігрантів, багато з яких знайшли спочинок на землі, яка дала їм притулок. Embassy of Ukraine in Prague зауважує, що найбільше поховань налічується на Ольшанському кладовищі Праги. Тут спочиває майже 70 видатних науковців, діячів культури, членів УНР, ЗУНР та понад 100 могил учасників Українських визвольних воєн.
«Українські могили, в т.ч. воєнні меморіали українським воїнам, які загинули під час Першої світової війни, є також в містах Ліберец, Брно, Йозефов, Яблонне в Под’єштєді, Пардубіце, Пршібрам. Пам’ятники на могилах були встановлені на добровільні кошти українських емігрантів. Після приходу до влади в Чехословаччині комуністів у 1948 році, українське життя в країні майже повністю припинилося. Більшість з могил більше не утримувалися», зауважується на Фейсбук-сторінці Embassy of Ukraine in Prague.
Також повідомляється, що у 2017 р. Посольство розпочало систематичну роботу із впорядкування українських поховань. Зокрема за 2017-2019 роки впорядковано 36 місць пам’яті. Зокрема, у Празі – 21, у Подєбрадах –7, у Поухові – 2 а також по одному в Пардубіце, Йозефові. Пршібрамі, Ліберці, Брно, Мнєлніку. Цю справу фінансово підтримало МЗС України, а до співпраці долучились низка українських громадських організацій Чехії: Міжнародна асоціація українців «ЄвроМайдан», «Регіональне українське товариство Східної Чехії», «Українська ініціатива в ЧР», «Українська профспілка в ЧР».
Посольство оприлюднило фотоальбом, у якому представлені деякі з упорядкованих Посольством та українськими організаціями могил: зліва – стан місць до реконструкції, справа – після.
Також цьогріч ГО "Український меморіал" за підтримки Посольства України в Чеській Республіці розробила електронний каталог українських поховань на території Чехії. Він доступний за посиланням.