Новини
Боярка
Екологія
Повітря

У Боярці виділили 100 тисяч гривень на експертизу повітря


Фото: romashka-audit.ru

Боярська міська рада прийняла рішення про зміну розподілу бюджетних коштів, де 100 тисяч гривень закріпили для проведення незалежного екологічного аудиту.

На сесії у міській раді Боярки підняли питання щодо нарікань жителів про жахливу якість повітря, через яку у багатьох виникає алергія та кашель. Деякі навіть почали продавати свою нерухомість у Боярці.

Голова ради нагадав, що рішення про проведення експертизи вже прийнято: воно увійшло до пакету змін до бюджету 2019 року. "По ТПКВКМБ 0218330 КЕКВ 2240 збільшити асигнування на 100 000,00 грн. (проведення незалежної екологічної експертизи для встановлення джерел шкідливих викидів в м. Боярка)", - йдеться у документі рішення.

"Я особисто виїжджав на територію "Вентсу" та інших підприємств, які там знаходяться, тому що їх там багато. Дійсно, досі не встановлено, звідки той запах, тому сподіваємося, що цей аудит все таки поставить крапку і раз і назавжди ми наведемо там лад", - відзначив голова міської ради Олександр Зарубін.

Жителі Боярки вже давно жаліються на поганий стан повітря у місті. "Погляд" спілкувався з мешканцями промислової зони міста, які скаржились на пластиковий запах у Боярці. Пізніше міська рада провела експертизу, не виявивши витіку небезпечних речовин на заводах "Вентс" та "Еліт Декор". Однак неприємний запах та симптоми мешканців не зникли.