Новини
Боярка
Культура

У Боярці вшанували пам'ять поета та драматурга Володимира Самійленка


3 лютого відзначається 157-ма річниця від дня народження видатного українського поета, сатирика, драматурга, перекладача Володимира Івановича Самійленка.

Про це повідомляє Боярська міська рада.

Боярська громада щороку вшановує пам’ять поета. Цьогорічні урочистості відбулися біля могили Володимира Самійленка, що знаходиться на городищі біля Свято-Михайлівського храму.

На місці поховання поета зібралися лауреати премії ім. Володимира Самійленка Боярської міської ради, учні Боярської ЗОШ № 1, а також представники влади і громади. Поминальну панахиду відслужив настоятель Свято-Покровської парафії ПЦУ Димитрій Присяжний.

Життя та творчість Володимира Самійленка

Народився Володимир Іванович Самійленко 3 лютого 1864р. в с. Великі Сорочинці на Полтавщині. Батько його був поміщик Іван Лисевич, а мати — колишня кріпачка Олександра Самійленко. Про це зазначається у Бібліотеці української літератури.

Володимир вступив на історико-філологічному факультеті Київського університету. Після закінчення навчання працював у Києві, Чернігові, Катеринославі та терпів постійні матеріальні нестатки. А після революції В. Самійленко виїхав за кордон, до Галичини. Коли, врешті, повернувся до Києва, працював редактором. Та здоров'я поета було підірване роками поневірянь, матеріальною скрутою. 12 серпня 1925p. його не стало. Похований Володимир Самійленко у Боярці під Києвом. 

До поетичної спадщини В. Самійленка входять ліричні і сатиричні вірші, переклади творів з російської та зарубіжної класики. У поета простежуються високі почуття любові до Батьківщини, а також традиційні теми ролі митця, мистецтва в суспільному житті.

Вірш "Непевність", 1887 р.

Якби знати, що треба жить,
І сподіватись, і бажати,
То жив би так, щоб кожну мить
Для цілі одної віддати,
Щоб і хвилини не згубить, —
Якби знаття, що треба жить!
Якби знаття, що все дарма,
Що в руху вічному створіння
Мети ніякої нема, —
Навіщо радощі й боління,
Навіщо нам і жизнь сама, —
Якби знаття, що все дарма?!

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв, що легенда українського мистецтва з Бучі Любов Панченко стала героїнею арт-гри. Також ми писали про графіті на стінах Софії Київської – унікальні пам’ятки, які дають можливість детальніше дослідити історію.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: Боярська місьрада