Новини
Здоров'я
Всесвіт
За кордоном

У астронавтів виявили збільшення обсягу мозку через перебування у космосі


Вчені NASA з'ясували, як перебування в космосі впливає на організм астронавтів. Результати дослідження опублікував науковий журнал Radiology.

Медики спостерігали за станом 11 астронавтів до польоту і протягом року після повернення на Землю.

Обстеження показало, що після повернення з міжнародної космічної станції у екіпажу збільшився обсяг білої речовини мозку і спинномозкової рідини. Ці зміни не зникли навіть після року перебування на Землі. Крім того, з'ясувалося, що в обсязі зменшився гіпофіз, а його поверхня стала плоскою.

На думку вчених, частина виявлених змін не представляє небезпеки для життя і здоров'я космонавтів, проте, наприклад, зміни в нервовій системі були схожі на наслідки гідроцефалії і високого внутрішньочерепного тиску. Медики вважають, що це пов'язано з перерозподілом рідини в організмі в умовах мікрогравітації.

Тепер NASA планує зосередитися на розробці спеціальних комплексів вправ і центрифуг, які зможуть імітувати дію тяжіння Землі на мозок космонавтів і допоможуть запобігти небезпечним змінам в організмі космонавтів в умовах МКС.

Нагадаємо, нещодавно у астронавтів також виявили проблеми з зором через тривале перебування на МКС. Але здається такі факт не лякають людей, адже більше 12 000 чоловік подали заявки, аби стати астронавтами для місії NASA Артеміда.