19.09.2018
Надiя Проценко 0
Щорічно в Україні від домашнього насильства гине 600 жінок. Це втричі більше, ніж загиблих воїнів в зоні АТО в 2017 році. До поліції звертаються лише 10-15% постраждалих, адже зазвичай не мають куди піти, особливо, якщо є діти. Тож питання захисту жінок від домашнього насильства стоїть дуже гостро. Зважаючи на це, 22 серпня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України №655 навіть було затверджено типове положення «Про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».
Щоб надавати ефективну юридичну, психологічну допомогу постраждалим жінкам, у Василькові вже ведуться переговори між головою Васильківської районної ради Наталією Баласинович, ініціатором створення такого центру – депутатом Васильківської районної ради Анастасією Яшиною, директором Васильківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмилою Деревянко та менеджером проекту Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Юлією Царевською. Така комплексна співпраця не без залучення багатьох інших спеціалістів дозволить найближчим часом відкрити у Василькові перший, який підтримає місцева влада, кризовий центр допомоги постраждалим жінкам від насильства.
Подібний центр вже існує в Київській області в Броварському районі, робота якого підтримується донорськими коштами Європейської комісії.
Менеджер проекту ВБО «Конвіктус Україна» Юлія Царевська в інтерв’ю журналісту ІА «Погляд» розповіла: «Керівництво Васильківської райради звернулося до нас по допомогу, адже у нас є і матеріальна база, і методологічні матеріали, і досвід, тож ми зійшлись у важливості відкриття такого закладу. Наразі проект фінансується коштами Європейської комісії, надалі буде фінансування з районного бюджету. Зараз заклад на етапі створення, ми плануємо його відкрити вже до кінця цього року. Райрада вже підшукала для нього приміщення, ми передали всі наші методологічні матеріали, будемо допомагати у підборі і навчанні спеціалістів, поки триватимуть ремонтні роботи.
Зі свого боку ми будемо намагатися залучати й далі донорські кошти для ефективного існування центру, сприяти стажуванню фахівців за кордоном. Це буде центр для жінок із дітьми або без дітей, але які постраждали від насильства. Нам дуже важливо, щоб цей заклад був доступний для всіх. У його стінах можна буде отримати не лише психологічну, юридичну допомогу, але й побутову, там можна буде проживати до 6 місяців, щоб жінки мали змогу оговтатися й почати нове життя».
Журналісти ІА «Погляд» стежитимуть за перебігом подій та проінформують про відкриття у Василькові кризового центру допомоги жінкам, які постраждали від насильства.