Новини
Ірпінь
Буча
Російсько-Українська війна

Три гранатомети проти колони бронетехніки: військові розповіли про бої в Ірпені та Бучі у лютому–березні 2022

Невідомі раніше подробиці дня, коли була спалена колона російської техніки між Бучею та Ірпенем.

Три гранатомети проти колони бронетехніки: військові розповіли про бої в Ірпені та Бучі у лютому–березні 2022 - зображення
Фото ілюстративне

Військові 243 батальйону розповіли, як дали перший бій в Ірпені біля колишнього ТРЦ "Жираф", зустрівши віч-на-віч колону російської техніки, та, не сподіваючись вижити, гатили ворога. Проти колони танків у них було лише три гранатомети.

"Ми з хлопцями стояли на "Жирафі" – позиції поруч з однойменним ТРЦ, який зрештою був знищений росіянами. Ми саме обговорювали, як будувати блокпост та як укріплювати позиції, коли хтось крикнув "танки!". Ми визирнули... Справді йшла колона. Схопили зброю, я був помічником кулеметника. Залягли, вичікували.

Першим вистрелив гранатометник. Вдало – підбив першу машину. Колона зупинилась. Потім ми підбили ще декілька машин. Проти колони танків у нас було лише три гранатомети, але з того боку про це не знали. Після першого пострілу з РПГ ми відкрили вогонь по колоні з усього, що мали. По тих, хто сидів на броні. Хвіст колони спробував здати назад. Одна з машин попереду почала задкувати і потрапила в кювет. Словом, тих, хто був у голові колони ми "поклали".

Потім колону накрили з повітря. Ми не знаємо, що чим саме, але знамените фото зі знищеною колоною російської техніки на одній з вулиць Бучі бачили всі", –

військовослужбовець 243-го батальйону Олександр "Танго" Котенко

Також військовослужбовець поділився власними думками та емоціями під час того бою, світлини якого облетіли весь світ.

"Під час боїв особливих емоцій не пам’ятаю – чесно кажучи, тоді було не до них. Більше керувалися логікою: звідки вести вогонь, де укритися. Усвідомлення і почуття наздоганяли потім. В тому першому бою особливо й не сподівалися вижити – знали, що йде колона, біля сотні танків. І нас – 50 осіб. Тож жодних ілюзій не було. Ми не очікували, що вони злякаються і повернуть назад. Якщо не рахувати диверсійних дій окупантів, за той час було три великі штурми блокпоста "Жираф", які ми відбивали", –

військовослужбовець 243-го батальйону Олександр "Танго" Котенко

За словами Олександра Котенка, його "Ротна тактична група "Ірпінь" воювала майже до кінця березня. Лише 21 чи 22 березня їх змогли замінити регулярні війська. А коли вони готувалися повертатися, звільняти рідне місто, стало відомо, що росіяни втекли з Ірпеня.

"В Ірпінь з півночі веде три в'їзні дороги. Ми контролювали дві з них. Для третього, найзахіднішого, блокпосту в нас не було достатньої кількості людей. Росіяни змогли пробитися через нього і захопили приблизно третину міста. Думаю, в них було достатньо сил, щоб дотиснути і захопити місто повністю. На постійній основі Ірпінь захищало небагато людей. Я був упевнений, що нас будуть дотискати. Іноді ми не розуміли, чому вони не наступають - ми були оточені з трьох боків. Не знаю, як росіяни бачили ситуацію, але нам здавалося, що вони цілком могли нас вибити.

Періодично приїжджали різні підрозділи як на сафарі. Правий сектор, Азовці... відстрілялися по своїх цілях і поїхали. В них на руках бувала важка зброя, в тому числі, іноземна. Вони відстрілювали БК і виходили. А росіяни відігравалися вже на нас (сміється).

На початку березня до нас на підмогу прийшов танк. Це не абияк підняло нам тоді настрій! Наступний штурм він зупинив вдалим вогнем. Його значно потріпало, було пошкоджено систему наведення, але навіть пошкоджений він виручав, відволікаючи на себе увагу.

В кінці березня обстріли і атаки стали більш агресивними. Особливо дісталося блокпосту "Караван гала" – туди нагнали людей і танків", –

військовослужбовець 243-го батальйону Олександр "Танго" Котенко

Три гранатомети проти колони бронетехніки: військові розповіли про бої в Ірпені та Бучі у лютому–березні 2022 - зображення
Олександр "Танго" Котенко, 44 роки. Військовослужбовець 243-го батальйону. На фото – зліва

Наразі військовослужбовець з позивним "Танго" разом із побратимами ввійшли в 243-й батальйон, де дві роти – це ірпінці продовжують боронити Україну від нападу загарбників. Натомість їх лідер з позивним "Повстанець" став командиром роти в батальйоні.

А в звичайному житті Олександр Котенко – психолог та інженер-програміст, який знає па аргентинського танго.

"Позивний "Танго" я взяв собі ще в 14-му, коли тренувався з "Українським легіоном". Танго – це моє хобі, я танцюю аргентинське танго вже багато років, ще до того, як став психологом. А за першою освітою я інженер-програміст. До армії жодного стосунку ніколи не мав – взагалі вважався непридатним до військової служби. Проте перед початком повномасштабного російського вторгнення написав у військкоматі Ірпеня розписку, що вважаю себе придатним", –

військовослужбовець 243-го батальйону Олександр "Танго" Котенко

Нагадаємо, майже 80 будинків на Вокзальній у Бучі обіцяють відремонтувати за три місяці. Про те, що в Бучі розпочалася відбудова вулиці Вокзальна стало відомо ще в листопаді минулого року.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.