Новини
Суспільство

Трагедія Бабиного Яру - список тематичних фільмів


До роковин трагедії Бабиного Яру, фахівці Українського центру вивчення історії Голокосту підготували невеликий список фільмів, які підіймають важливі питання, дають змогу заглибитися у тему та переосмислити непрості часи. 

невеликий список фільмів, які підіймають важливі питання, дають змогу заглибитися у тему та переосмислити непрості часи.
Стоп кадр з фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті»
  • Нескорені, 1945 р., режисер Марко Донськой, СРСР. Тривалість 01:29:00. Фільм розповість про долю родини Яценко на окупованих територіях України. Старий кадровий робочий Тарас Яценко стає свідком трагічної загибелі єврейського населення, розстріляного у Бабиному Яру.
  • Дамський кравець, 1990 р., режисер Леонід Горовєц, СРСР. Тривалість 01:24:03. За мотивами повісті О. Борщагівського. Останні день і ніч з життя київської єврейської родини, розстріляної в Бабиному Яру восени 1941 р.
  • Назви своє ім'я, 2006 р., режисер Сергій Буковський, Україна, США. Тривалість 01:32:23, Повнометражний документальний фільм на основі відеосвідчень про Голокост на території України. 
  • Бабин Яр. Перерване дитинство, 2016 р., режисер Елі Вакс. Тривалість 00:46:60. Документальний фільм про шестирічного хлопчика Михайла Сидька, сім’ю якого вбили в Бабиному Яру.
  • Документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті», 2017 р., режисер Володимир Чеппель, Україна. Тривалість 40:51, Розкриває проблемні питання, пов’язані з пам’яттю про жертв Бабиного Яру.

Фільми можна використовувати під час тематичних занять. Методичні рекомендації щодо роботи з фільмами можна знайти на сторінках Інтерактивного путівника для вчителя "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії" .

ІА “Погляд” вже повідомляв, що в пам’ять жертв Голокосту: у Василькові відкрили меморіал.

Ми розповідали також про Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.