Блоги

Тимур Нагалевський: Хресна дорога в Колізеї

Боляче постити цю картинку, але запощу, бо вона відповідає об'єктивній дійсності. І тій Хресній дорозі в Колізеї, за яку нестимуть все одно відповідальність Папа й Ватикан. І цій клятій війні.

Тимур Нагалевський: Хресна дорога в Колізеї - зображення

Справа в тому, що первинний (старозавітний) зміст свята Пасхи (або єврейською Песах) - це саме вихід єврейського народу із єгипетського рабства, тобто звільнення/визволення. Дослівний переклад, якщо не помиляюся, Перехід. І це Перехід від поганого до доброго, від неволі до свободи, від смерті до життя. І шлях цього переходу йде через великі випробовування. І ось у цій війні ми як країна, як народ, як нація переживаємо свою Пасху, свій Перехід, і свої Випробовування, задля остаточного Визволення.

Тимур Нагалевський: Хресна дорога в Колізеї - зображення

На своєму малюнку Журавель Юрій Zhuravel Yuriy з точки зору картикатуриста влучно зобразив сприйняття українцями цьогорічної Хресної дороги в Римському Колізеї.

При цьому завжди треба пам'ятати, що після Страсної П'ятниці завжди настає Велика Субота, а далі самі знаєте що. І той день в нашому народі недарма назвали Великим. Великим Днем. Великоднем.
Є якесь відчуття, що ця історія в Колізеї, де звірі розривали перших християн і де вчора в певний спосіб поглумилися над українськими жертвами цієї страшної війни, як і історія з "рускім карабльом", трапилась не просто так. Ця прикра, на перший, погляд історія так само несе в собі якийсь надзвичайний знак і зміст, який посилається нам з неба.

І ми його поки не можемо збагнути. Але всьому свій час.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.