Новини
Вода
За кордоном

Таким теплим Атлантичний океан не був щонайменше 3000 років


Нове дослідження підтвердило той факт, що такою «гарячою» вода, як в останнє десятиліття, не була вже дуже давно.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на World Economic Forum.

Вивчивши відкладення з дна озер в канадській частині Арктики, команда вчених з Массачусетського університету і Університету Квебека (INRS) підрахували, що температура поверхні води в Атлантичному океані встановила рекорд за 2,9 тис. років. Раніше вважалося, що теперішнє потепління було найбільшим за 100 років.

І це не найгірше...

Кліматологи повідомили, що за три тисячоліття найнижчі температури в океані були зафіксовані в 1400–1600 рр. нашої ери, а найбільш теплий проміжок випав на останнє десятиліття сьогодення.

Найгірше те, що, згідно із дослідженням, наразі також спостерігається безпрецедентне збільшення швидкості нагрівання океану. Тож, ймовірно, свого максимуму температура ще не досягнула.

Якими будуть наслідки?

Варто зазначити, що хоча команда дослідників не мала меті виявити причини температурних змін, але враховуючи, що нещодавні підвищення значно перевищують нормальні коливання, всі ознаки вказують на глобальні зміни клімату.

Підвищення температури в Атлантиці може означати ще гірші сезони штормів і масове вимирання підводних мешканців – і, на жаль, згідно із цим дослідженням, проблема продовжує погіршуватися.

Нагадаємо, на думку інших вчених, зміни клімату в глибинах океану можуть бути в сім разів швидшими. Проте, не дивлячись на таку песимістичну картину, океан все ще можна відновити, і для цього потрібно лише 30 років та 10-20 мільярдів доларів щорічно.